השב"כ עצר שלושה חשודים פעילי חמאס שתכננו לבצע פיגועים בשטחי ישראל, אחד מהם מחזיק בתעודת זהות ישראלית. על פי החשד החולייה תיכננה פיגועים בירושלים, בין השאר גם באיצטדיון טדי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשודים תכננו בנוסף לבצע פיגועי מטען בהפעלה מרחוק כנגד צירי נסיעה ועמדות צה"ל במספר נקודות בגזרת העיר רמאללה במהלך החודשים האחרונים, וכן היו מעורבים במספר ניסיונות לבצע פיגועי מטען למול כוחות צה"ל בשנים האחרונות. בין השאר עלה בחקירתם כי במהלך החודש שעבר ניסו חברי החוליה לבצע פיגוע מטען על מנת לפגוע בכוחות שנכנסו לרמאללה לפעילות מבצעית.

לצורך הוצאת הפיגועים לפועל ביצעו השלושה מחקר לאיסוף מודיעין על מטרותיהם. כך לדוגמה, מחקירתו של הפעיל שמחזיק בתעודת זהות ישראלית עלה כי הוא נכח בדצמבר האחרון במשחק של בית"ר ירושלים באצטדיון טדי, כדי לבחון את האפשרות לבצע פיגוע במקום. ככל הנראה משראה את סידורי האבטחה במקום, הבין כי הדבר אינו אפשרי מבחינתו.

עוד עלה מן החקירה, כי השלושה ניסו לייצר מטען חבלה, על פי הוראות שהורידו מאתרי אינטרנט, ואף רכשו לצורך כך חומרים כימיים, מסמרים וכלי מתכת שונים, אולם נעצרו בטרם הצליחו להרכיב את מטען החבלה.

החשודים שנעצרו:

אחמד סג'דיה - בן 27, תושב מחנה הפליטים קלנדיה, בעל קטיעה בידו שנגרמה בעת ניסיונות להכנת מטען לפני מס' שנים.

מחמד חמאד - בן 26, תושב כפר עקב.

עומר עיד - בן 24, תושב הכפר דיר ג'ריר בבנימין, המחזיק בתעודת זהות ישראלית.

השלושה הכירו במהלך לימודיהם באוניברסיטת ביר זית, בה פועל תא הסטודנטים המרכזי ביותר של ארגון החמאס בגדה המערבית - הכתלה אסלאמיה. בראיית ארגון החמאס, מהווה התא במשך שנים גוף שתכליתו קידום ה"התנגדות" כנגד ישראל.

את המימון לפעילות התשתית הצבאית, בסכום של עשרות אלפי שקלים, קיבלו חברי החוליה מעבד אל רחמאן חמדאן, תושב שכונת רמאללה, פעיל בכיר בכתלה אסלאמיה של אוניברסיטת ביר זית, והגורם המקשר בין חברי החוליה לארגון החמאס, אשר היה נתון קודם לכן במעצר מנהלי בגין הסיכון שנשקף מפניו לביטחון האזור.