"ישראל הפסידה את המערכה בסוריה": בנאום שנשא היום (רביעי) מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה מהבונקר בלבנון, הוא תוקף בחריפות את ישראל וטוען כי שר הביטחון נפתלי בנט משקר לציבור בישראל כשאומר שצה"ל מצליח לדחוק את האירנים מחוץ לסוריה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לדבריו של מנהיג חיזבאללה, למרות התקפות ישראל, היא הפסידה: "שר הביטחון משקר לציבור הישראלי ומספר להם על הישגים וניצחונות בדיוניים בסוריה על חשבונה וחשבון אירן. ישראל הבינה שהפסידה את המערכה. היא מנהלת מערכות בסוריה אבל הפסידה במלחמה".

"הניסיון לצייר ניצחון בסוריה - יש אפילו פרשנים בישראל שמציגים זאת כזריית חול בעיניים", המשיך נסראללה. "הם מתייחסים לשינוי במיקום של המיליציות, בדגש על מזרח סוריה - המהלכים האלה הובילו למסקנה השגויה שאירן מפנה כוחות מסוריה ולהצגת הדבר כניצחון ישראלי על ידי שר הביטחון".

תקיפה ישראלית בסוריה
בשאר אל-אסד וחמינאי (ארכיון) (צילום: AP)
צילום: AP

על פי מנהיג ארגון הטרור השיעי, ישראל הימרה על שיתוף הפעולה עם המורדים הסורים – אותם נסראללה מכנה ארגוני טרור – בניסיונות להפיל את אסד מאז תחילת מלחמת האזרחים בסוריה בשנת 2011: "ישראל לא תוביל לתבוסת כוחות הציר האירני בסוריה באמצעות תקיפות או חיסולים. הם נמצאים שם בהחלטת ההנהגה ויישארו שם".

לדברי נסראללה ישראל מפציצה את מערכי ייצור הנשק המתקדם: "ישראל תוקפת את כל מה שקשור לייצור הטילים בסוריה בידיעה שזה נותן כוח לסוריה ולחיזבאללה בפרט. היא רואה בסוריה איום עתידי ומתייחסת לנוכחות של אירן והארגונים הכפופים לה כאיום".

כך יראה שדה הקרב בסבב הבא (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

"התנועות של הכוחות להם מסייעת אירן בסוריה לא קשורות לתקיפות הישראליות", מסביר נסראללה. "אלא להתפתחויות בחזיתות מלחמת האזרחים בסוריה".

"זה מעורר אימה בישראל ומוביל את ישראל להרפתקאות לא מחושבות", הוא טוען. נסראללה עקץ את שר הביטחון בנט ואמר: "הטיפשות של שר הביטחון הישראלי הנוכחי הגיעה עד כדי קביעת לוח זמנים להוצאת אירן מסוריה. ישראל משלה את עצמה ואת דעת הקהל באזור".