מאות לוחמי משמר הגבול, שוטרים ואנשי המנהל האזרחי פינו והרסו הבוקר (רביעי) מבנים במאחזים "קומי אורי" ו"להקה" הסמוכים ליצהר. האזור מוגדר מזה מספר חודשים כשטח צבאי סגור, זאת בהתאם להחלטת צה"ל ולאישור הדרג המדיני ובכפוף להחלטת בג"ץ. במהלך הפינוי נעצרו 2 אנשים בגין התנגדות לפינוי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הכוחות הרסו 6 מבנים במאחז "קומי אורי", ומבנה נוסף במאחז "להבה" - שלושה מהם שימשו למגורים. שגרת הבנייה הבלתי חוקית והפינויים נמשכת גם בימי הקורונה, ובשבועות האחרונים היו מספר חיכוכים סביב ההיערכות להריסה, ותושבי המבנים, אשר נהרסו ונבנו מחדש במהלך חודש ינואר, קיבלו אזהרות.

עם תחילת הפינוי, גורם ביטחוני מסר: "אנו מצפים מהתושבים לנהוג באחריות וללא אלימות. כל ניסיון לפגוע בכוחות שהגיעו לאכוף את החוק יענה בתגובה נחושה וחסרת פשרות. המטרה היא אכיפה ולא מעצרים, אך לא נהסס לבצע מעצר של כל מי שיפעל באלימות או יסית נגד הכוחות". בסיום הפינוי, נמסר כי הפינוי עבר בשקט יחסי, אך הלוחמים נשארים במקום לאכוף את צו שטח הצבאי הסגור. עוד נאמר כי החיילים דרוכים ונמצאים בכוננות גבוהה לאירועים אלימים שעלולים להתרחש בזמן הקרוב כמחאה על הפינוי.

בתוך כך, כוחות נוספים החלו הבוקר בפינוי ארבעה מבנים שנבנו באופן בלתי חוקי בשטח C במאחזים ׳כיפה סרוגה׳ וב׳תקומה׳. ממתאם הפעולות בשטחים נמסר כי "פעילויות האכיפה בוצעו בהתאם לסמכויות ולנהלים וכן בכפוף לשיקולים המבצעיים".