הפרות נהלי הקורונה לא עוצרות בבקו"ם: גם אמש (שישי), תועדה התקהלות המונית בבסיס הטירונים מחנה 80. חיילים רבים צולמו בכניסה לחדר האוכל עומדים בקרבה רבה אחד לשני, ללא הפרדה או מרחק. בתיעוד, שפורסם באדיבות עמוד האינסטגרם sayeret_1, נראית ההתקהלות של לפני ארוחת שישי, שבו לפי עדויות החיילים נכחה גם מפקדת הבסיס. בצה"ל מכחישים שהייתה התקהלות אסורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בתיעוד מקומם נוסף מצה"ל, שם חויבו מפקדי הבסיסים לשמור על הנהלים – בהנחיית ובאזהרת הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי. ביום רביעי האחרון אמר הרמטכ"ל בשיחה עם מפקדי היחידות: "כל חריגה תיענה בצורה חריפה ותקיפה" - אך נראה שזה לא עזר.

רק היום פורסמו ב-N12 שני מקרים נוספים: לוחמי גדוד "גרניט" של חטיבת הנח"ל תועדו עומדים בצפיפות ברחבי הבסיס - וגם התלוננו כי הטבח חלה בקורונה ובצה"ל התעלמו מההנחיות. עוד פורסם היום כי 100 חיילים בעיר הבה"דים הוכנסו לבידוד לאחר שחיילת חלתה בקורונה: למרות שהתלוננה היא לא נבדקה בצבא, ורק במהלך חופשה בבית התגלתה כנשאית. השבוע תועדו מאות חיילים מתקהלים בבקו"ם

 "אין שמירה על הכללים, אין שני מטר"

חייל בבסיס מחנה 80

מעדותו של אחד החיילים בבסיס מחנה 80 בשיחה עם N12 עולה תמונת מצב חמורה. "אין שמירה על הכללים, אין שני מטר, יש יום יום התקהלויות המוניות של עשרות ומאות חיילים", סיפר, "זה מגיע מלמעלה מהפיקוד הבכיר של הבסיס, שגם לא שומר על הנהלים בפגישות במשרדים - שמים קצוץ על ההנחיות".

"יש פה מאות חיילים בסכנה, כל יום יש מבודדים חדשים במתחם הבידוד בבסיס", הוסיף, "ישנים 16 חיילים בחדר עדיין, הצוות של חייל שפיתח תסמינים נשימתיים ונשלח הביתה ממשיך להסתובב חופשי, וראיתי גם כמה מהמבודדים מסתובבים. ברור שחייבים להוציא אותם מהבסיס, במקרה אחד לפחות פינוי של חולה לא יצא בזמן כי לדעת הפיקוד השעה לא התאימה". 

מדובר צה"ל נמסר: "הפקודות וההנחיות בכל הנוגע להתכנסויות מפקדים וחיילים בצה״ל הן מדויקות וברורות והן נאכפות על ידי המפקדים. מטבע הדברים, מאפייני השירות עשויים לייצר מצבים זמניים בהם נוצרת התקהלות לזמן קצר - אך אין בהם כדי להעיד על התנהלות היחידות ויישום ההנחיות. מפקדי צה"ל פועלים לאכיפת הפקודות והנוהלים המחייבים וכך גם המשרתים כולם".

עוד נמסר: "ארוחת שישי התנהלה על פי ההנחיות בסבבים של מאה איש ועם מרחקים נדרשים בכניסה לחדר אוכל. כפי שניתן לראות בסרטון משרתי היחידה עומדים בתור לחדר האוכל תוך הקפדה על שמירת מרחק האחד מן השני. במרחב המצולם נמצאים מפקדים שדואגים באופן תדיר למנוע התקהלויות וגם אם היו כאלה, הם מקפידים בשטח על הפרדה והקפדה על נהלים".