משרד ראש הממשלה פרסום אתמול הודעה לפיה הוא מוכן לשיח מול חמאס בנושא השבת הנעדרים ואתמול (חמישי) מתקבלים דיווחים בכלי תקשורת ערביים, כי ישנה התקדמות במגעים. בשלב הראשון חמאס מבקש לשחרר חלק מהאסירים הביטחוניים המבוגרים, בטענה שאסירים אלה נמצאים בקבוצת סיכון לחלות בקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בימים האחרונים מנהיג חמאס, יחיא סינוואר, רמז כי יהיה מוכן לגלות גמישות מסויימת במידה ותתקיים עסקת שבויים. כאמור, אמש נודע כי מתנהלים מגעים בתיווך מצרי בין ישראל וחמאס, במהלכם נודע כי ישראל בדקה את בקשת חמאס לגבי שחרור האסירים המבוגרים יותר.

נושא השבויים והנעדרים מעכב כל יוזמה הומניטרית משמעותית שתביא לשינוי המצב בעזה. כתוצאה מכך, בחמאס מבינים מצד אחד, שהמצב של הקורונה בעזה יביא אותם לקבל עזרה הומאניטרית הרבה יותר מהר מבדרך כלל ומנגד, בישראל מבינים שאם המצב של הקורונה בעזה יחמיר, זה עוד עלול "להתפוצץ" בישראל. בהמשך להבנות הללו, מנסים הצדדים לראות אם אפשר לצאת מהסיטואציה עם משהו בידיים.

סינוואר עם הנשק של סא
מנהיג חמאס יחיא סינוואר | צילום: החדשות

אלוף משנה במילואים מיכאל מילשטיין הסביר: "לא זוכר בשנים האחרונות איתות כה בוהק של חמאס לגבי רצון לקדם עסקת אסירים. העילה ללהיטות, לטענת חמאס, היא הדאגה לשלום האסירים בישראל, האמת היא החרדה מהתפרצות הקורונה בעזה והבנת הצורך בסיוע מישראל".