בדרך לעסקת חילופי שבויים? משלחת חמאס תעשה את דרכה בסוף השבוע לקהיר ותדון עם גורמים במודיעין המצרי בנושא העסקה המתגבשת בין ארגון הטרור לישראל - כך פורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית. במקביל, ראש הממשלה נתניהו כינס השבוע את ועדת השרים לענייני שבויים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי גורמים המעורים בנושא, בין הצדדים מתקיימים בשבועות האחרונים מגעים במטרה להשיב ארצה את שני הישראלים השבויים בעזה - הישאם שעבאן א־סייד ואברה מנגיסטו - וכן את גופותיהם של אורון שאול ז"ל והדר גולדין ז"ל.

משלחת חמאס שתגיע למצרים צפויה להתעדכן בנוגע לעמדה הישראלית על העסקה. בהודעה רשמית מטעם הארגון נאמר שאין התקדמות במשא עם מתן עם המתווכים המצרים וכי הדיווחים בתקשורת הישראלית אינם נכונים.

בחודש שעבר הגיעה משלחת של חמאס למצרים ועל פי גורמים בחמאס, מחבלי חמאס ששוחררו בעסקת שליט ונכלאו מחדש בשנים האחרונות הם אלו שגרמו לכך שהמשא ומתן בין הצדדים הופסק זמנית. אותם משוחררי שליט שלחו מסר ליחיא סינוואר, מנהיג החמאס, לפיו הם מבינים שהמשא ומתן התחדש ושהעסקה הולכת ונרקמת בלעדיהם. בהמשך, קיבלו אותם משוחררים מסרים מסינוואר שהבטיח שאם תהיה עסקה - הם ישוחררו כחלק ממנה.

השתתף בהכנת הידיעה: גאנם אבראהים.