פרסום ראשון: החשוד בביצוע הנפת הנשק לעבר רכב ישראלי ביום רביעי, שעפ"י דובר צה"ל נחקר החל מאמש כניסיון פיגוע, הוא שוטר פלסטיני, כך נודע הערב (שישי) ל-N12. אותו שוטר נמצא בתחנת משטרה בשכם, ובישראל מתקשים לדרוש את הסגרתו לצורך חקירה בגלל הפסקת הקשרים והתיאום הביטחוני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דובר צה"ל פרסם ביום רביעי כי כוחות הביטחון חוקרים חשד לניסיון פיגוע סמוך לשכם. מדובר באירוע שהתרחש  בשעות אחר הצהריים, סמוך לכפר חווארה שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון. במהלכו, על פי עדויות בשטח, חשוד כיוון כלי נשק לעבר רכב ישראלי וניסה לירות לעבר יושביו. נהג הרכב שהבחין באיום החל במרדף אחר החשוד שכלל ירי והחשוד נמלט. לא היו נפגעים באירוע.

אחרי שהחלטתו של אבו מאזן נכנסה לתוקף, כוחות הביטחון הפלסטיני נסוגו הבוקר מאבו דיס, עיזריה ועמדות נוספות ליד ירושלים, שם פעלו בתיאום עם ישראל. הם הודיעו לכל דרגי התיאום על הפסקת הקשר עם הכוחות הישראלים. גם ראש ממשלת ירדן, עומר אל-רזאז, התייחס למשבר ומוקדם יותר הבוקר והאשים את ישראל בניסיון לבצע את הסיפוח בזמן שהעולם עסוק במאבק בנגיף הקורונה. בנוסף, סאיב עריקאת אמר כי הרשות עדכנה את וושינגטון באופן ישיר על הפסקת התיאום, הביטחוני והמודיעיני עם ישראל ועם האמריקנים.

אבו מאזן (צילום: רויטרס_)
הפסיק את התיאום הביטחוני, אבו מאזן | צילום: רויטרס_

ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד אשתייה, עודכן על ההחלטה שקיבל אבו מאזן ואתמול בשעות הערב הוא נפגש עם ראשי מנגנוני הביטחון הפלסטיני ועדכן אותם. סאיב עריקאת, בכיר ברשות, אמר כי הפלסטינים הקפיאו את התיאום הביטחוני והמודיעיני מול הישראלים וכך גם מול ה-CIA. עוד אמר עריקאת כי ההנהגה עדכנה את וושינגטון באופן ישיר על הצעד.

עשרות מתנחלים תקפו פלסטינים סמוך לחווארה

עשרות צעירים מההתנחלות יצהר שבשומרון ירדו ביום חמישי חמושים באבנים ומקלות ותקפו פלסטינים בכביש שסמוך לחווארה. כוח מג"ב נשלח לאזור כדי לטפל באירוע. האירוע מתקיים זמן קצר לאחר שהתברר שברביעי התבצע ניסיון לפיגוע ירי.

מתנחלים מיידים אבנים על מכוניות (צילום: פלאש/90 )
עימותים סמוך לחווארה, אילוסטרציה | צילום: פלאש/90

גורמים שבקיאים בפרטים סיפרו ל-N12 שהועברה למשטרה מבעוד מועד בקשה לעצור את המתנחלים עוד שהיו בדרך לכביש עם המקלות והאבנים, אך מסיבה שאיננה ברורה - המשטרה לא עשתה זאת.