מתחקיר ראשוני של התקרית בה נהרג עמית בן יגאל ז"ל עולה שהקסדה שבן יגאל חבש לא הייתה יעילה מכיוון שהפגיעה הייתה ברגע שהסתכל למעלה. בניגוד לדיווח הראשוני לפיו נפגע מאבן, מהתחקיר עולה שבן יגאל נפגע ככל הנראה מבלוק וקרס מיד באותו הרגע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד עולה מהתחקיר כי שני הלוחמים שהיו בקרבתו של בן יגאל ז"ל הצליחו לירות לעבר הגג אך לא פגעו. בנוסף, נבדקת האפשרות שהיה יותר ממחבל אחד שיידה את האבנים מהגג. כלי הטייס הבלתי מאויש שהיה חלק מהמשימה, היה באותו הזמן בנקודה אחרת ולכן לא ניתן היה לראות מן האוויר את רגע הפגיעה. לאחר הפגיעה רופא של הכוח הגיע לטפל בבן יגאל שפונה בהמשך במסוק לבית החולים.

כוח של צה"ל המורכב מגדס"ר גולני ודובדבן יחד עם השב"כ פועלים כבר למעלה מ-10 שעות על מנת לאתר את מי שיידה אבנים ופגע לפנות בוקר בלוחם צה"ל עמית בן יגאל ז"ל. הלוחמים עצרו כבר כ-12 מיושבי הבית ממנו נזרקה האבן. 

הכוחות מתשאלים את בני הבית בכפר יעבד ומנסים להבין האם מישהו מהם סייע למי שביצע את המעשה להימלט או להסתתר. 

המצוד אחר המחבל שיידה אבן על הלוחם עמית בן יגאל (צילום: נאסר איסתייה, פלאש/90 )
המצוד אחר המחבל שיידה אבן על הלוחם עמית בן יגאל | צילום: נאסר איסתייה, פלאש/90

במהלך פעילות מבצעית של סיירת גולני הלילה הושלכה אבן לעברו של עמית ופגעה בראשו. הוא נפצע באורח אנוש ומותו נקבע בבית החולים רמב"ם בחיפה. אמו סיפרה היום: "אתמול דיברתי איתו, שנתיים אנחנו מחפשים בית כדי שהוא יוכל להיות אחרי השחרור בחדר משלו, במקלחת משלו. שלשום שלחתי לו תמונות והוא אמר לי זה יהיה הבית שלנו, אבל אמר שעוד מעט, כי הוא רוצה לחתום ולשרת את המדינה כראוי".

במהלך הפעילות המבצעית נעצרו ארבעה מבוקשים בכפר שבצפון מערב השומרון. במהלך המעצרים לא היו התנגדויות או הפרות סדר משמעותיות, אך כשהכוחות התקפלו לקראת השעה 5:00 בבוקר ובעודם יוצאים רגלית מהכפר, בבית האחרון, נזרקו לעברם אבנים מהגג.

אבן אחת פגעה בבן יגאל ולמרות שהוא חבש קסדה בשל זווית ועוצמת הפגיעה - הוא נפצע באורח אנוש. הוא טופל בשטח והוטס לבית החולים רמב"ם במסוק, ושם נקבע מותו. כוחות צה"ל סורקים אחר משליכי האבנים.