פיגוע דקירה ביום הזיכרון: מחבל פלסטיני חמוש בסכין התנפל על אישה בשנות ה-60 לחייה, שהמתינה לאוטובוס ברחוב ויצמן בכפר סבא, ודקר אותה מספר פעמים. אזרח שנסע בסמוך ירה במחבל עם אקדח שהיה ברשותו ונטרל אותו. הפצועה פונתה על ידי צוות מד"א במצב בינוני לבית החולים מאיר בעיר. הכיוון המוביל של החקירה הוא לאומני אך במשטרה אומרים שכל הכיוונים נחקרים.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

סמוך לשעה 12:30 התנפל המחבל, תושב השטחים בן 19, על האישה, תושבת כפר סבא בת 61, ודקר אותה מספר פעמים בידייים, ברגליים וגם בראש. האזרח, קבלן תושב השרון, נסע ברכבו בנתיב הנגדי, הבחין במתרחש והגיב במהרה. הוא ירה במחבל, ובכך הציל כנראה את חיי האישה.

גורמים המעורים בחקירה אמרו ל-N12 כי "האזרח ביצע פעולה הרואית והצליח למנוע אסון הרבה יותר כבד". על פי הממצאים הראשוניים שאספו החוקרים בזירה מסתמן שהאזרח נסע במכוניתו בכיוון הנגדי וכשהבחין במחבל דוקר את האישה - עצר את מכוניתו, שלף אקדח שהוא מחזיק ברישיון וירה בו  פעמיים. "הוא הצליח לפגוע בו שני כדורים ולנטרל אותו - כל זה בתוך אלפית שנייה כשהאישה בסמוך למחבל".

חשד לפיגוע דקירה בכפר סבא‎‏
זירת הדקירה

צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצועה טיפול ראשוני ופינו אותה לבית החולים מאיר בעיר, כשהיא בהכרה מלאה ומצבה מוגדר בינוני. גם המחבל, שנפצע בינוני מהירי, פונה לקבלת טיפול בבית החולים. 

בעלה וילדיה של הנדקרת הגיעו לבית החולים והבעל ששוחח עם אשתו סיפר: "היא סובלת ממספר רב של דקירות ואיבדה הרבה דם. אנחנו מבינים שיצאה לקנות ומשהו ונדקרה כשהמתינה לאוטובוס".

אופק פולק שהיה עד לתקרית כולה סיפר: "שמעתי צעקות 'הצילו', ראיתי אותם רצים נכנסים לכיוון הכביש מהתחנת אוטובוס, תוך כדי אני רואה שהמחבל נותן לה מכות בגב, לא ידעצתי שזה דקירות. כשכבר הגעתי חצי דרך לשם ראיתי שעצר ג'יפ לבן ומתוכו יצא מישהו עם אקדח דרך אותו וירה במחבל שתי יריות, המחבל נפל. למזלנו היה אמבולנס על הרחוב והוא נתן לבחורה עזרה, ופחות מדקה אחר כך הגיעו שני בחורים ממג"ב".

רבקה מכלוף, נהגת מונית שעברה במקום, סיפרה ל-N12: "ראיתי התקהלות ושמעתי יריות. כשהתקרבתי ראיתי את המחבל שרוע על הרצפה, לאחר שאחד האזרחים ניטרל אותו. זאת הייתה סיטואציה מפחידה מאוד".

השב"כ והמשטרה חוקרים את האירוע ועד כה עולה כי אין למחבל עבר ביטחוני. מדובר בשוהה בלתי חוקי שנכנס לישראל ללא היתר - לא ברור עדיין מתי. בשלב זה לא נמצאו ראיות כמו עקבות דיגטליות לכך שתכנן את הפיגוע מראש. עדיין לא ניתן לחקור אותו כי הוא עובר טיפולים בבית החולים.