חיילים שקיבלו אישור לעבוד ולקבל משכורת במקביל לשירותם הצבאי פנו לקליניקה לצדק חברתי בקריה האקדמית אונו וביקשו שימצאו להם פתרון למצוקה שאליה נקלעו, זאת לאחר שהפסיקו לעבוד בגלל משבר הקורונה והם לא יכולים לקבל דמי אבטלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מדובר בחיילים שמקבלים אישור מיוחד לצאת לעבוד כשהם חוזרים הביתה מהבסיס, כדי שיוכלו להכניס משכורת בנוסף לכסף שמקבלים מהצבא. רבים מהם מכלכלים את עצמם לבדם, חלקם הם המפרנסים המרכזיים בבית ובחודשיים האחרונים לא הייתה להם הכנסה - בעקבות ההחלטה של הצבא לאסור עליהם לעבוד.

בעקבות הפנייה של החיילים, בצה"ל אומרים שאישורי העבודה יעודכנו בקרוב לאור ההקלות במשק אבל עדיין זה לא פתרון מלא. פנינו גם לשר הביטחון בנט בעניין הזה ובעקבות כך הוא הודיע שיבחן מול האוצר וביטוח לאומי פתרון שיאפשר לאותם חיילים להגיש זכאות לדמי אבטלה על הזמן שאינם יכולים לעבוד.

מצה"ל נמסר: "כחלק ממדיניות השמירה על בריאות החיילים הוחלט להקפיא מימושם של היתרי עבודה, מלבד במקרים חריגים. מדיניות זו ננקטה בעת שכל החיילים נשארו בבסיסם על מנת לשמור על בריאותם ועל כושרו המבצעי של צה"ל.

במקביל הופעלו כלים רבים לחיילים דרושי הסיוע - כחלוקת מענקים ייחודיים, תווי קניית מזון ותווי קניה שונים באישורים מהירים. כמו כן צומצמו הליכי האישור לקבלת סיוע כלכלי על מנת להמנע מהליכים בירוקרטיים.
מדיניות אישורי העבודה תעודכן בימים הקרובים לאור ההקלות במשק ובצה"ל. בנוסף, יצויין כי בעקבות המצב במשק מקומות עבודה רבים בהם עבדו חיילים בעלי היתר עבודה נסגרו, והיה נדרש לייצר עבורם מענה אחר ומהיר וכזה אכן ניתן".