על פי גורמים פלסטיניים, בשבוע שעבר הגיעה לקהיר משלחת של בכירי חמאס, שנפגשו עם אנשי המודיעין המצרי – בניסיון לקדם את עסקת חילופי השבויים בין ישראל לחמאס. מאותם מקורות ידוע לנו שבקבוצה נכח מוסא דודין, מחזיק תיק האסירים בחמאס, ואיש הזרוע הצבאית של הארגון, בכיר ברצועה ששמו אינו ידוע.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי גורמים בחמאס משוחררי עסקת גלעד שליט שנכלאו מחדש במהלך השנים האחרונות, הם הסיבה לכך שהמשא ומתן בין הצדדים לא התחדש. אותם משוחררי שליט שלחו מסר ליחיא סינוואר, מנהיג החמאס, בטענה שהבינו שהמשא ומתן התחדש – והעסקה הולכת ונרקמת בלעדיהם. בהמשך, קיבלו אותם משוחררים מסרים מסינוואר, על פיהם אם תהיה עסקה – הם ישוחררו גם כן.

ארגנש, אימו של אברה מנגיסטו שעל פי הערכות נמצא בידי החמאס מאז 2014, אמרה בתגובה לדברים: "תקופה ארוכה שאף אחד לא דיבר איתי. אני רק בוכה כל הזמן. החג הזה היה הרבה יותר קשה, לא כל ילדי יכלו לבוא אלי. חשבתי כל הזמן על אברה, ורק בכיתי".

משפחתו של אברה מנגיסטו, ארכיון (צילום: באדיבות משפחת מנגיסטו)
בני משפחת מנגיסטו אחרי פגישה עם נתניהו | צילום: באדיבות משפחת מנגיסטו

"ביבי לאן נעלמת לי. אני זוכרת שבכל הפגישות המעטות שהיו לנו אמרת לי 'אברה הוא כמו הבן שלי'. אמרת לי שתחזיר אותו הביתה, אמרת לי שאברה חי. ביקשתי ממך אות חיים, תמונה, משהו. ביבי אני יודעת שאתה שומר על המדינה, אתה הגיבור שלי. בבקשה תחזיר לי את הילד שלי הביתה. בקושי מדברים איתי ומעדכנים אותי אם באמת קורה משהו רציני, רק כשעיתונאים מתקשרים אלי פה ושם - רק אז אני מבינה שקורה משהו, חוץ מזה כלום".

"אני רק יודעת לומר בוודאות דבר אחד - ביבי החזיק את הידיים שלי בידיים שלו חזק והבטיח לי שיחזיר את אברה הביתה. זה הדבר היחיד שכל הזמן נותן לי תקווה להמשיך לחיות, לפעמים גם התקווה הזאת מתרסקת לי כשאני יושבת לבדי בלילה בחדרו של אברה ובוכה".

אחיו של אברה מנגיסטו בן ה-29, הוסיף: "כל הזמן רק דיבורים, כל הזמן רק דיווחים על "מגעים רצינים". נמאס לנו לשמוע את כל הבטחות סרק האלה, תעשו משהו".