גל תקיפות? התקשורת הסורית דיווחה הלילה (בין חמישי לשישי) כי ישראל תקפה עמדות של צבא סוריה וחיזבאללה בערים קוניטרה ותל אלאחמר. הבוקר נטען כי ישראל תקפה שוב: פיצוץ עז התרחש במפעל שהוא גם בסיס צבאי סמוך לעיר חומס. מספר שעות אחרי הוציאו הודעת הבהרה כי הגורם לפיצוץ - טעות אנוש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי הדיווחים נגרם נזק רב לסביבת הבסיס וכי מספר אנשים נהרגו בתקרית. התקשורת הסורית לא ייחסה את האירוע לישראל, אך גופים במדינה טענו כי מדובר בפעולה ישראלית נגד חיזבאללה - מה שהתברר כמידע שגוי. לאחר בדיקת המקרה עלה כי הפיצוץ התרחש במהלך שינוע של חומר נפץ בבסיס. 

המרכז הסורי לזכויות אדם טוען כי ישראל שבה ותקפה הבוקר בסוריה. לפי הדיווח, היעד היה מחסן נשק של חיזבאללה סמוך לכביש חומס-תדמור. בטלוויזיה הסורית דווח על "פיצוצים במחסן נשק ממזרח לחומס כתוצאה מתקיפה". בשידור הבהירו כי אין נפגעים בתקרית - ולא הפנו אצבע מאשימה. 

על פי דיווח בערוץ האירני אל-עאלם המשדר בשפה הערבית, אירע פיצוץ במחסן תחמושת במחנה צבאי בדרך בין חומס לתדמור הנמצאת מזרחה מהעיר. בלילה דווח כי ישראל שיגרה חמישה טילים לעבר העמדות.

בתחילת השבוע דווח בסוריה על תקיפה ישראלית באזור דמשק. לפי הדיווח, מערכות ההגנה האווירית הופעלו בעקבות שיגור של כמה טילים, שהגיעו מכיוון דרום לבנון.

בסוכנות הידיעות הסורית "סאנא" נטען כי מרבית השיגורים, שהגיעו לטענתם ממטוסי קרב ישראלים ששהו בשמי לבנון, יורטו. בסוריה דיווחו כי 7 נהרגו באותה תקיפה, דרומית לדמשק, 4 פעילי מיליציות הקשורות לאירן ו-3 אזרחים, ביניהם ילד.

שר הביטחון בנט רמז בתחילת השבוע לחידוש קרוב של מדיניות התקיפות הישראליות בסוריה. במסיבת עיתונאים בנושא הקורונה אמר בנט: "תהיו עם אוזניים ערניות לדברים ואתם תראו או תשמעו. לא רק שאנחנו ממשיכים לבלום את ההתבססות האיראנית בסוריה, אנחנו עברנו חד משמעית מבלימה לדחיקה החוצה".

עוד הוסיף שר הביטחון: "במקביל (לעיסוק היחידות המיוחדות של צה"ל במשבר הקורונה) - לא ינום ולא יישן צה"ל. אני קובע, זה ביתר שאת, בעוצמות שלא ידענו בעבר, וזה מצליח".