קמפיין הסתה מתנהל נגד ישראל ברשות הפלסטינית בימים האחרונים, בטענה: צה"ל והישראלים מפיצים את הקורונה בשטחי הרשות. מאחורי הקמפיין עומדים בכירים ברשות – כולל ראש הממשלה מוחמד אשתייה – ואמש (ראשון) דיווחנו במהדורה המרכזית כי בישראל דורשים מהפלסטינים לעצור את הקמפיין מיד. בישראל גם הוסיפו לדרישה איום: אם לא תעצרו – נפגע באינטרסים של הרשות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראשית נתון חשוב: 73% מהנדבקים בשטחי הרשות מקורם בפועלים שעבדו בישראל וחזרו לבתיהם. ברקע המספרים האלו מתנהל הקמפיין הקשה נגד ישראל. בכיר במערכת הביטחון הישראלית תיאר אותו כ"מערכת הסתה גזענית נגד צה"ל וישראל", עד כדי שימוש במונחים לפיהם "ישראל מזהמת את הרחוב הפלסטיני".

הטענה היא שגם פעילות חיילי צה"ל בערים הפלסטיניות מביאה את הנגיף אל תוך הרשות. אפשר לראות בשבועות האחרונים פלסטינים ש"מטהרים" אזורים שצה"ל עובד בהם, כולל "טיהור" של כלי רכב צה"ליים לפני שהם נכנסים לערים פלסטיניות.

מי שעומד מאחורי הקמפיין וההתבטאויות האלו, כאמור, הם בכירים פלסטיניים כולל ראש הממשלה עצמו. לכן בימים האחרונים ישראל העבירה מסרים חריפים במיוחד גם לראשי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים וגם לראש הממשלה מוחמד אשתייה, אליו פנו לפחות פעמיים באופן עקיף.

בישראל הבהירו לפלסטינים - אם לא תנמיכו את ההסתה, נפעל נגדכם. זו תהיה פגיעה בתיאום הביטחוני או בהגבלת הפעילות של מנגנוני הביטחון, אם זה לא יעזור ננקוט גם באמצעים חריפים יותר.