גבר בן 49, אזרח ירדן, חצה הבוקר (רביעי) את הגבול עם ירדן באזור הבקעה. טרם ברור מדוע החליט לנסות להיכנס לשטח ישראל, אך ברשותו נמצאה תחמושת רבה. כוח משטרה שזיהה את החשוד קרא לא לעצור, ולאחר שזה לא נענה לקריאות פתחו השוטרים בירי ופצעו אותו במצב בינוני. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התקרית התרחשה לפנות בוקר סמוך לקיבוץ גשר בעמק הירדן. חברי יחידת הגבולות של ימ"ר צפון בשיתוף צה"ל זיהו שתי דמויות חשודות שמגיעות משטח ירדן לכיוון גדר הגבול עם ישראל. הכוחות הבחינו כי אחת הדמויות גוררת אחריה שק יוטה גדול וצעקו לעבר החשודים לעצור ולאחר שלא נענו בוצע ירי.

התחמושת שנתפסה על ידי כוחות צה
התחמושת שנתפסה על ידי כוחות צה"ל בניסיון ההברחה | צילום: דוברות המשטרה

אחד החשודים נפצע באורח קל בפלג גופו התחתון, הוא נעצר ופונה לבית החולים פוריה, והאחר נמלט חזרה לירדן. בשק שנתפס בסמוך לחשוד שנעצר נתפסו 9 אקדחים, 8 רובים ארוכים, 2 כוונות אופטיות ותחמושת נוספת - בשווי כולל של כחצי מיליון ש"ח. דובר צה"ל הוסיף שבמהלך סיכול החדירה נורו פצצות תאורה שגרמו לשרפות במרחב והושגה עליהן כבר שליטה.

התחמושת שנתפסה על ידי כוחות צה
התחמושת שנתפסה על ידי כוחות צה"ל בניסיון ההברחה | צילום: דוברות המשטרה

בתקופה האחרונה מזהים בפיקוד המרכז עלייה בניסיונות החדירה וההברחה לישראל, גם של סמים וגם של אמצעי לחימה. רק לפני כחודשיים רשמו שוטרי היחידה המיוחדת את תפיסת הסמים הגדולה ביותר במהלך השנים האחרונות, אז תפסו כ-32 ק"ג של סם מסוכן מסוג קוקאין טהור בשווי של כ-9 מיליון ש"ח שהיו מוסווים כפחמים.

 

מעבר הגבול לירדן
מעבר הגבול מירדן לישראל | צילום: EVASION

  חשוד שחצה מלבנון נורה ע
חשוד חצה את הגבול עם לבנון מוקדם יותר השבוע

מוקדם יותר השבוע הייתה תקרית דומה, שבמהלכה כוח גולני זיהה חשוד חוצה את הגבול עם לבנון ופתח לעברו באש. החשוד נפצע קשה, פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ומצבו התייצב. הלבנונים טוענים שאותו אזרח סורי שעובד עבור רועה צאן לבנוני מקומי, כלל לא חצה את הגבול. מנגד, מהתחקיר שביצע צה"ל מתברר כי אותו אזרח סורי חצה את הגבול כמאה מטרים לתוך שטח ישראל, אז נתקל במארב של כוח גולני.