התקיפה המסתורית בעומק סוריה: שלושה ימים לאחר התקיפה המיוחסת לישראל במחוז חלב, חברת מודיעין חשפה הערב (חמישי) את יעד התקיפה - מתקן טילים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי דוח המודיעין של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI), מדובר במתקן מדרום לעיר חלב שבו הייתה סדנה לפיתוח ולהרכבה של טילים. בדוח המודיעין, שנשען על צילום לווין, מעריכים כי באותו מבנה היה ציוד הנדסי ייחודי. מהתמונה עולה כי המבנה ספג נזק משמעותי ביותר וככל הנראה יצא לגמרי מכלל שימוש.

שעות לאחר התקיפה הזאת, גורמים ביטחוניים בישראל אמרו שלאחרונה מצמצת אירן את כוחותיה מסוריה - ואף מפנה בסיסים מהמדינה. "אירן הפכה מנכס עבור סוריה - לנטל", הסבירו אותם גורמים שהתעקשו: "ישראל תגביר את הלחץ על אירן עד ליציאתה מסוריה".

השר בנט: עברנו מבלימת אירן בסוריה לדחיקתה החוצה

בתקשורת הזרה דווח כי מטרת אותה תקיפה בחלב היה מכון מדעי באל ספירה, שבו פיתחה לכאורה סוריה נשק מתקדם ואפילו נשק כימי בעבר. לפי חלק מהדיווחים, מספר טילים ששוגרו ממטוסי קרב שחדרו לסוריה דרך עירק יורטו על ידי מערכת ההגנה האווירית. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפה נפגעו מחסנים של המיליציות הכפופות לאירן בתוך המרכז הצבאי שהותקף כביכול בידי ישראל.

התקיפה בחלב היא השישית במספר בחודש האחרון שמיוחסת לישראל בסוריה. שר הביטחון בנט רמז לאחרונה לחידוש קרוב של מדיניות התקיפות הישראליות, ואמר במסיבת עיתונאים בנושא הקורונה: "תהיו עם אוזניים ערניות לדברים ואתם תראו או תשמעו. לא רק שאנחנו ממשיכים לבלום את ההתבססות האירנית בסוריה, אנחנו עברנו חד משמעית מבלימה לדחיקה החוצה". עוד הוסיף שר הביטחון: "במקביל (לעיסוק היחידות המיוחדות של צה"ל במשבר הקורונה) - לא ינום ולא יישן צה"ל. אני קובע, זה ביתר שאת, בעוצמות שלא ידענו בעבר, וזה מצליח".