הקורונה מתפשטת בישראל ונראה שמערכת הביטחון מתחילה לקחת חלק משמעותי יותר בטיפול בנגיף. הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי נמצא בבידוד, בעוד בצבא אומרים כי יתחילו בבדיקות לחלק מאלופי המטכ"ל שבאו איתו במגע. 15 אלף חיילים מסייעים למערכת האזרחית כשגדודי חי"ר פועלים בתוך העיר בני ברק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אוגדה 98 שבימי שגרה לוקחת חלק בפעילות הגנתית והתקפית ולוחמת בכל הגזרות, נמצאת עכשיו במצב חדש כשהמשימה שהוטלה עלייה היא לסייע לפיקוד העורף בבני ברק. גדוד מחטיבת הקומנדו וגדוד מחטיבת הצנחנים שנמצאים תחת אחריות המשטרה לוקחים חלק במיפוי החולים, אכיפה ושמירה על הסדר וחלוק מזון.

סיוע כוחות צה
סיוע כוחות צה"ל לאכיפת הגבלות הקורונה | צילום: דובר צה"ל

פיקוד העורף יספק לגדודים ציוד מיגון – כפפות ומסכות פנים – ובפעילות מול חולה מאומת יסופק להם ציוד מיגון מלא הכולל גם חליפה. בצבא מדגישים כי החיילים לא יהיו חמושים.

כאלף חיילי צה"ל מסייעים לקשישים ומספקים להם מזון ותרופות. עד היום חולקו על ידי הצבא 110 מנות מזון. צה"ל לוקח חלק גם בהפעלת המלוניות שבהם שוהים חולים ומבודדים.

סיוע כוחות צה
סיוע כוחות צה"ל לאכיפת הגבלות הקורונה | צילום: דובר צה"ל

400 חיילים נבדקו היום במעבדות הבדיקה המיוחדות של צה"ל לגילוי קורונה ובמתחם גלילית נפתח היום מתחם "היבדק וסע" שנמצא באחריות יחידת המילואים 8200. המטרה היא להגיע ל-200 בדיקות ביום במתחם הבדיקות החדש.

בצה"ל צפו בביקורת הקשה שהוטחה בהם עם פרסום התמונות מחדרי האוכל ומלשכות הגיוס בהן נראים חיילים מתקהלים ולא שומרים על הנחיות הבטיחות של משרד הבריאות. בתגובה אומרים בצבא כי יחמירו את העונשים.

לצערם של החיילים, לא תהיה יציאה הביתה לחג הפסח. בצבא חוששים שהחיילים יידבקו במפגש עם בני המשפחה או בנסיעה בתחבורה הציבורית מהבסיס ובחזרה אליו. בצה"ל אומרים כי יינתן מענה לכל בעיה לוגיסטית או מחסור במזון וכי תגברו את מגוון המוצרים במטבח.