משפחת גולדין תוקפת הבוקר (שני) את שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, על רקע הדיווח שישראל אישרה העברת 50 מיליון דולר מקטר לעזה. "גנץ הוא אכזבה גדולה עבורנו", אמרו הוריו של גולדין, לאה ושמחה. "העברת 50 מיליון דולר לחמאס והמשך הפקרת הבנים היא ביזיון". ליברמן הצטרף למתקפה: "נתניהו וגנץ סחיטים". 
 
 
"יש מרחק בלתי נתפס בין האמירות וההצהרות לבין המעשים שלו", אמרו במשפחת גולדין על גנץ. "גנץ כיהן כרמטכ"ל צה"ל במלחמת 'צוק איתן' והוא המפקד שהשאיר את בננו הדר בשבי חמאס. במקום להעמיד בראש את ערכי צה"ל והחזרת לוחמים משדה הקרב - הוא מתחיל את תפקידו כשר ביטחון בכניעה מול חמאס". 
 
"גנץ התחייב בפני הציבור וגם בפגישות ובשיחות אישיות איתנו כי ברגע שיקבל תפקיד משמעותי יפעל להשבת החיילים והאזרחים הנמצאים בידי חמאס", הוסיפו הזוג גולדין. "בפועל הוא ששלח את הדר ואורון להילחם בעזה, הפקיר אותם בשבי חמאס כבר כמעט 6 שנים". 
 
אביגדור ליברמן בישיבת הסיעה (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
אביגדור ליברמן: "נתניהו וגנץ סחיטים" | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90
גם יו"ר ישראל ביתנו ליברמן הצטרף למתקפה בעקבות הפרסום על העברת הכסף לחמאס: "דמי פרוטקשן בתמורה לשקט. בעקבות המסר שהועבר מחמאס, שאם לא יגיע הכסף הקטארי הוא יחדש את הפרחת הבלונים, ההטרדות הליליות ופעילות יחידות פריצת הגדר, 50 מיליון דולר קטאריים יועברו השבוע לחמאס. עם האוכל בא התיאבון".
 
"אני התפטרתי מתפקידי כשר הביטחון בעקבות ההחלטה של נתניהו בנובמבר 2018 להעביר לחמאס 15 מיליון דולר קטאריים בזמן שנורו 500 רקטות לעבר יישובי הדרום", כתב ליברמן. "אך היום התברר שראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בנימין גנץ, סחיטים".
 
החיילים הנעדרים אורון שאול והדר גולדין (צילום: חדשות)
אורון שאול והדר גולדין שמוחזקים בידי חמאס | צילום: חדשות
על רקע העברת הכסף, צייץ הבוקר בנושא מי שהיה שותפו של גנץ לכחול לבן, שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון. "החמאס מחזיק בסגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ז"ל, בהישאם א-סייד ובאברה מנגיסטו. ישראל חייבת לפעול בנחישות כדי שהחזקתם תהפוך מנכס לנטל", כתב יעלון.    מוקדם יותר דווח באתר הלבנוני "אל אחבאר" כי ישראל הסכימה עם חמאס שיועברו לעזה 50 מיליון דולרים מקטר בשתי פעימות, זאת בתמורה להפסקת הפרחת בלוני התבערה לעבר ישראל. במשרד הביטחון אמרו מנגד שמנגנון העברת הכספים השתנה, כעת הוא מסומן לפי תעודות זהות ולא הולך לטרור. המחלוקת היא האם זה החל עם כהונת גנץ או היה עוד קודם.
 
זר בלוני תבערה, ארכיון (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
בלוני תבערה ששוגרו מעזה בשנה שעברה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות
מקורות פלסטינים אמרו בסוף השבוע האחרון לאתר החדשות "אל קודס" כי כמה ארגונים בעזה פועלים שוב להחזרתן של צעדות השיבה, בעוד חלק מהארגונים, כולל חמאס, מנסים לדחות את הצעד הזה בנסיבות הנוכחיות.
 
לפי אותם מקורות, חמאס רוצה לחדש את הצעדות למקרה שישראל תיישם צעדי הסיפוח בגדה המערבית. כרגע, בחמאס ממתינים עם עניין זה ומחכים להתרחשויות, בעוד שארגונים אחרים פועלים לחידוש מהיר של הצעדות.