לוחם מג"ב כבן 20 נפצע בינוני הבוקר (רביעי) בפיגוע דריסה ודקירה שאירע במחסום הקיוסק, סמוך למעלה אדומים. צוות מד"א שהגיע למקום העניק ללוחם הפצוע שנדקר בפלג גופו העליון טיפול ראשוני בשטח, ופינה אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים. לוחמים נוספים שהיו במקום ירו במחבל ונטרלו אותו. בית החולים עדכן כי מצבו מוגדר כעת קל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החל סמוך לשעה 8:00 בכך שהמחבל הגיע למקום ברכב מסחרי, סטה מהכביש ודרס את אחד הלוחמים במחסום. לאחר מכן יצא המחבל מרכבו ודקר את הלוחם קרוב לראשו בעזרת מספריים. לוחמים נוספים שהוצבו במחסום זיהו את המתרחש ופתחו מיד בירי.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הלוחם שנפצע התרחק מהמחסום כדי לגשת לשירותים סמוכים, וכתוצאה מכך עלה בידו של המחבל להספיק לצאת מהרכב ולדקור אותו לפני שנורה. במקום אותר גם מטען צינור שהמחבל התכוון ככל הנראה לזרוק לעבר הכוח במחסום. הלוחמים סגרו את הזירה וחבלן הוזעק למקום.

זירת הפיגוע במחסום הקיוסק
צילום: דוברות המשטרה

בתקשורת הפלסטינית דיווחו כי המחבל שביצע את הפיגוע נהרג בתקרית, ושמו איבראהים מוחמד חיג׳אזי מסוואחרה.

חובש בכיר במד"א, ניר בוזגלו, סיפר: "כשהגעתי למחסום חברתי לכוחות הביטחון שהובילו אותי לפצוע, גבר כבן 20 שהיה בהכרה מלאה וסבל מפציעה בפלג גופו העליון. המשכתי את הטיפול הרפואי, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ והוא פונה במצב בינוני ויציב להמשך טיפול בבית החולים". בהודעת בית החולים שערי צדק נמסר כי מצבו של לוחם מג"ב שנפצע מוגדר בשעה זו קל, וכי הוא עתיד להישאר בבית החולים להשגחה במשך הלילה הקרוב.

בתיעוד ממצלמות האבטחה שפורסם לאחר הפיגוע ניתן לראות את הרכב המסחרי סוטה מהכביש בכניסה למחסום ודורס במפתיע את הלוחם. לאחר מאבק בין השניים, המחבל מצליח לדקור את הלוחם מספר פעמים. הלוחמים האחרים במחסום מתעשתים לאחר כמה שניות ופותחים אחרי המחבל במרדף, בו לבסוף מנטרלים אותו.

סייעו להכנת הכתבה: ניר דבורי, אהוד יערי.