התפתחות בעסקת חילופי השבויים עם חמאס: בעיתון הקטרי "אל-ערבי אל-ג'דיד" דווח הבוקר (ראשון) כי ישראל העבירה בעזרת תיווך מצרי מסר לארגון הטרור השולט בעזה, ולפיו היא מוכנה לבצע צעדים ראשונים על פי המתווה שהציע מנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח, שלא אושר במקורות נוספים, ישראל הודיעה כי היא מוכנה לשחרר אסירים ביטחוניים מבוגרים, ובהמשך גם אסירות, בתמורה למידע על השבויים והנעדרים בעזה. עוד דיווח העיתון כי המודיעין המצרי הזהיר את זיאד נחאלה, מנהיג הג'יהאד האיסלאמי, מפני ירי רקטות לעבר ישראל שעלול להביא להסלמה.

לפני כשבוע וחצי אמר סינוואר כי בעקבות משבר קורונה, "יכול להיות שנסכים לוויתור חלקי בעניין השבויים הנמצאים אצלנו, אם ישראל תשחרר אסירים זקנים וחולים וכן אסירות, כמחווה הומניטרית". על כך הוסיף מנהיג חמאס בעזה איום: "אנחנו עוקבים אחרי מצבם הרפואי של האסירים. אם ישראל לא תדאג לבריאותם - נבצע מהלכים גדולים".

במשרד ראש הממשלה הגיבו כמה ימים אחרי דבריו של סינוואר, והביעו נכונות לקיים מגעים עם חמאס בנושא. בהודעה שמסרו נכתב כי "מתאם השבויים והנעדרים וצוותו ערוכים לפעול באופן קונסטרוקטיבי במטרה להשיב את החללים והנעדרים ולסיים את הסוגיה". עוד צוין כי ישראל "קוראת לשיח מיידי באמצעות המתווכים".