תחת הגבלות משרד הבריאות ובהשתתפות של מאות אנשים, התקיימה הלוויתו של סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל, שנהרג הלילה מפגיעת אבן בראשו במהלך פעילות מבצעית של סיירת גולני בכפר יעבד. עמית ז"ל הובא למנוחות בבית העלמין בבאר יעקב, והוא נטמן בחלקה הצבאית במקום. שר הביטחון, נפתלי בנט, השתתף בבלוויה ונשא דברים כנציג הממשלה: "לוחמי גולני, אתם תחזרו להילחם ולמצוא את המחבל ואת המנוול שעשה את זה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך הלוויה פרצו בני המשפחה וחברים בבכי, ואמו, נאווה, זעקה על הקבר הטרי: "הבן שלי גיבור, הבן שלי גיבור", והוסיפה: "אני אהיה חזקה - תשמור עלינו מלמעלה". בהספד לבנה סיפרה על הרגע שבו קיבלה את הבשורה על מותו: "היום ב-5 ורבע התעוררתי עם המשפט 'ברוך דיין האמת'. הסיוט שלי היה לראות דרך העינית חיילים. שאלתי 'מה קרה עם עמית? הכל בסדר?' אמר לי 'לא', וזהו, השתנו לי החיים".

הלוויתו של עמית בן יגאל ז"ל (צילום: החדשות 12, החדשות12)
עמית בן יגאל ז"ל מובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין באר יעקב | צילום: החדשות 12, החדשות12

השר בנט שהשתתף בלוויה וספד לחייל בשם ממשלת ישראל, התייחס בהספדו לכך שעמית ז"ל התגייס לקרבי למרות היותו בן יחיד: "כמה אומץ באב, כמה גבורה בבן, מול מוגי הלב שמתחבאים בין ילדים ועל גגות בתים. חיילים גיבורים ששומרים על צלם אנוש, מגנים על העם שלהם, עם של אמיצים. 'ארדוף אוייביי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם' - לוחמי גולני, אתם תחזרו להילחם ולמצוא את המחבל ואת המנוול שעשה את זה ואנחנו ננצח יחד את אויבנו". את דבריו חתם השר בנט במילים "עם ישראל חי".

מפקד היחידה בה שירת עמית ז"ל ספד לו ופנה למשפחתו: "אין מילים בפינו שיכולים לנחם ולעכל את כאבכם. תהיו גאים בעמית, לוחם עז, אמיץ - סמל ומופת לאחרים". עוד הוסיף: "עמית כתב שלהיות גולנצ'יק זה לא להסתכל לאחור כי תמיד מהדהד בראשך שיש מדינה מאחוריך - חיילי ומפקדי סיירת גולני מצדיעים בפניך ומתחייבים להמשיך את מורשתך".

ההלוויה של עמית בן יגאל
ההלוויה של עמית בן יגאל ז"ל

אושר חנום, בת זוגו של של עמית ז"ל, פרצה בבכי בשעה שהספידה אותו: "זכיתי להכיר אותך. אתה גאווה בשבילי ובשביל אמא שלך. אמרת שתשמור על עצמך אתמול בלילה ואיפה אתה? אתה קבור, איפה אתה".

אביו, ברוך, ספד לו: "אתה היית צריך לקבור אותי - לא אני אותך. אבא שלי שוכב פה עשרים מטר מפה - ואתה קרוי על שמו. אני בגיל 21 התייתמתי ואתה בגיל 21 מחזיר את נשמתך לבורא". עוד אמר אביו: "עד היום ב-6 בבוקר הייתי בן אדם מאושר, ובשעה 6 וחצי הפכתי להיות איש אומלל. הילד היחיד שהקדוש ברוך הוא נתן לי - אני לא יודע איך מתחילים את החיים, אני כולי שבור".

ההלוויה של עמית בן יגאל
ההלוויה של עמית בן יגאל ז"ל
ההלוויה של עמית בן יגאל
ההלוויה של עמית בן יגאל ז"ל

מתחקיר ראשוני של התקרית בה נהרג עמית ז"ל עולה שהקסדה שחבש לא הייתה יעילה מכיוון שהפגיעה הייתה ברגע שהסתכל למעלה. בניגוד לדיווח הראשוני לפיו נפגע מאבן, מהתחקיר עולה שבן יגאל נפגע ככל הנראה מבלוק וקרס מיד באותו הרגע. כוח של צה"ל המורכב מגדס"ר גולני ודובדבן יחד עם השב"כ פועל כבר למעלה מ-10 שעות על מנת לאתר את מי שיידה את האבן שפגעה בעמית.