אירוע חמור התרחש הלילה (בין שני לשלישי) סמוך למתחם אוהלים שהוקם למען נוער הגבעות באזור מצוקי דרגות: כ-20 צעירים שנמצאים בבידוד במתחם המיוחד תקפו באלימות שני רכבים של פלסטינים שבהם היו שלושה בני אדם, בהם צעירה ישראלית מחיפה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך הלילה זיהו הנערים שבמתחם שני רכבים שמגיעים לאזור. הם ניגשו אליהם והתחילו להתגרות במכוניות. בשני הרכבים היו שני פלסטינים וצעירה ערבית-ישראלית מחיפה. בשלב מסוים התפתח עימות בהשתתפות 20 צעירים שריססו גז מדמיע ואז תקפו באלימות ובבעיטות את השלושה שהיו בכלי הרכב. הצעירה מחיפה התעלפה ונזקקה לטיפול רפואי. בשיאו של האירוע, הצעירים הציתו את שני הרכבים. המשטרה פתחה בחקירת האירוע וכוח מז"פ הוזעק לזירה. בשלב זה אין עצורים. במסגרת החקירה נגבתה עדות מהמותקפים שאמרו: "בשלב כלשהו זה היה נראה כמו לינץ'".

מתחם הבידוד במצוקי דרגות שהוקם לנוער הגבעות
מתחם הבידוד המיוחד שהוקם במצוקי דרגות

גורם ביטחוני תקף את נוער הגבעות ומסר בתגובה לאירוע כי "טרור נגד לוחמי מג"ב ביצהר, טרור נגד בני מיעוטים חפים מפשע הלילה במצוקי דרגות - זו היא הכרת התודה של פעילי הגבעות למדינת ישראל על הטיפול בהם בזמן משבר הקורונה. זוהי עוד הוכחה שמדובר בקבוצה אלימה, קיצונית וגזענית אשר משליטה טרור בכל מקום בו נמצאת". עוד מסר אותו גורם כי "כוחות הביטחון ימצו את הדין עם המעורבים".

מארגון תג מאיר הנאבק בפשעי שנאה נמסר בתגובה לאירוע הלילה במצוקי דרגות: "על ההנהגה הפוליטית והדתית של ישראל לגנות בהקדם ובתוקף את פשע השנאה של קבוצת הטרור היהודית הנמצאת בהסגר הלילה במצוקי דרגות. ממשטרת ישראל והשב"כ מצופה לפעול ביד קשה נגד העבריינים. עד מתי תבליג מדינת ישראל על מעשי הנבלה הסדרתיים של נערי הגבעות?"/