סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל בן ה-21 מרמת גן נהרג הלילה בפעילות מבצעית בצפון השומרון. במהלך פעילות מבצעית של סיירת גולני בכפר יעבד סמוך לג'נין הושלכה אבן לעברו ופגעה בראשו. הוא נפצע באורח אנוש ומותו נקבע בבית החולים רמב"ם בחיפה. הלווייתו תתקים היום בבית החלקה הצבאית בבבית העלמין בבאר יעקב. אביו: "יש לי תואר חדש. ברוך בן יגאל - אב שכול". אושר, חברתו של בן יגאל: "הבטחת להתקשר אליי שתחזור מהמשימה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך הפעילות המבצעית נעצרו ארבעה מבוקשים בכפר שבצפון מערב השומרון. במהלך המעצרים לא היו התנגדויות או הפרות סדר משמעותיות, אך כשהכוחות התקפלו לקראת השעה 5:00 בבוקר ובעודם יוצאים רגלית מהכפר, בבית האחרון, נזרקו לעברם אבנים מהגג.

אבן אחת פגעה באחד הלוחמים, ולמרות שהוא חבש קסדה בשל זווית ועוצמת הפגיעה - הוא נפצע באורח אנוש. הוא טופל בשטח והוטס לבית החולים רמב"ם במסוק, ושם נקבע מותו. כוחות צה"ל סורקים אחר משליכי האבנים.

עמית בן יגאל לוחם צה"ל שנהרג ליד ג'נין (צילום: באדיבות המשפחה)
צילום: באדיבות המשפחה

"הם היו בברית ובבר מצווה וכבר לא יהיו בחתונה"

"יש לי תואר חדש, ברוך בן יגאל – אב שכול", כך אמר הבוקר בכאב אביו של עמית בן יגאל ז"ל לקלמן-ליברמן ברשת ב'. "אני איבדתי בן יחיד לקדושת ישראל ואני לא יודע איך אני ממשיך מכאן. שאף הורה לא יטעם את הטעם הזה".

הוא סיפר כיצד התמודד עם הבשורה הקשה: "מאז 6:30 בבוקר כשהודיעו לי, התקשרתי לראש ארגון המורים רן ארז והתחלתי לצרוח עליו שאין לי ילד. התקשרתי למנהלת שלי וסיפרתי לה. אלה אנשים שהיו בבר מצווה שלו, בברית שלו. בחתונה שלו הם לא יהיו".

"הוא ביקש להתנדב לקרבי. אמרתי לו, אתה בן יחיד, אתה מבין מה זה אומר?", הוסיף ברוך. "הוא ענה שיש לנו רק מדינה אחת וחייבים להגן עליה. חתמתי על הטופס וליוויתי אותו לבקו"ם".

ברוך סיפר כי זה לא השכול היחיד במשפחה: "במלחמת יום כיפור איבדנו את בן הדוד שלי. עכשיו יתכנסו בשביל בן הדוד שלי והבן שלי. מי היה מאמין שישימו דגל ישראל על הבן שלי. אני מת לצרוח להוציא את מה שיש לי החוצה. אני לא יודע איך עושים את זה".

מפקד חטיבת מנשהו מפקד סיירת גולני באזור התקרית (צילום: דובר צה"ל)
צילום: דובר צה"ל

חברתו של בן יגאל, אושר, ספדה לו לאחר קבלת ההודעה הקשה: "חיים שלי, יפה שלי, הבטחת להתקשר אליי כשתחזור מהמשימה. אמרו לי שאני יוצאת הבוקר למשימה, לא להלוויה שלך".

נתניהו: "ידה הארוכה של ישראל תגיע למחבל ותבוא עמו חשבון"

ראש הממשלה נתניהו ספד לבן יגאל ז"ל: "בשמי ובשם אזרחי ישראל אני מבקש לשלוח תנחומים כנים למשפחתו של עמית בן יגאל שנהרג הלילה בפעילות מבצעית ע"י בן עוולה. כפי שקרה בכל המקרים בשנים האחרונות, ידה הארוכה של ישראל תגיע למחבל ותבוא עמו חשבון".

יו"ר הכנסת בני גנץ: "רק לאחרונה התייחדה מדינת ישראל עם גיבוריה, והיום אנחנו נדרשים בכאב גדול להוסיף שם נוסף לרשימת הנופלים".

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לאירוע הקשה: "שולח חיבוק אמיץ למשפחתו של רב סמל עמית בן יגאל שנפל הלילה בעודו מגן על כולנו".

שר הביטחון נפתלי בנט כתב בחשבון הטוויטר שלו: "סמל-ראשון עמית בן יגאל נפל הלילה בעת שהגן על ביטחון ישראל. צה"ל וכוחות הביטחון ישימו את ידם על המחבלים השפלים שאחראים לכך, ואנו נבוא איתם חשבון. בשם מערכת הביטחון אני מבקש למסור תנחומים למשפחת בן יגאל היקרה. יהי זכרו ברוך".