על רקע התפשטות נגיף הקורונה וההגבלות על התחבורה הציבורית, יחידת שחר בלוט''ם, שבאגף התקשוב וההגנה בסייבר בצה"ל, משיקה בימים אלו את אפליקציית "בדרכים". מדובר בפיתוח שיאפשר לחיילים, אנשי קבע ואזרחים עובדי צה''ל לאתר טרמפים עם אנשי צבא נוספים וכבר בשבוע הבא יופץ לינק לכלל המשרתים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האפליקצייה, שנעשתה בשיתוף מחלקת מערכות מידע בחט"ל וחיל הלוגיסטיקה, פותחה עקב המצב בו חיילים רבים החיוניים למשק נדרשים לעבוד גם בחירום ונאלצים לחפש טרמפים מידי יום לבסיסים, כדי להימנע מנסיעה באוטובוסים וברכבות. במקביל, אנשי צבא רבים מחזיקים ברכב פרטי, שבו הם נוסעים מידי יום לבסיסים השונים.

האפליקצייה תקשר בין החיילים בצורה מאובטחת, ודרכה הם יוכלו לאתר את הנסיעות הרלוונטיות אליהם, באמצעות מפה דיגיטלית והזדהות דרך הפלטפורמה הצבאית "קליק".  כדי להשתמש באלפיקצייה, הנהג יזין את פרטי נסיעתו ויציע את רכבו, בעוד חיילים אשר מחפשים דרכי הגעה לבסיס ולבית יוכלו לאתר את הנסיעה וליצור קשר עם הנהג. כך, מלבד ההימנעות מחשיפה ונסיעה בתחבורה ציבורית, יחסכו משאבים רבים.

ביחידת שחר מסרו בעקבות הפיתוח: "יחידת שחר גאה לקחת חלק במאמץ, להירתם ולסייע לצה''ל להתמודד עם הנגיף. טובי התכניתנים, מנהלי המוצר והבודקים שלנו עמלו על האפליקציה לילות כימים ופיתחו אותה בזמן שיא. הפיתוח רלוונטי במיוחד בימים אלו של הקורונה, אך יסייע לצה''ל גם בתקופת השגרה ויביא להתייעלות משאבית בתחום ההסעות- חסכון בנסיעות, בדלק ובמשאבים".

 "באמצעות הפיתוח, נוצר 'אקו סיסטם' למשרת שיסייע לו בהתניידות ובו הוא יכול להיעזר על מנת להגיע ליעדו ביעילות ובמהירות. זהו פתרון אחד מיני רבים שהיחידה סיפקה ועוד תספק בקרוב למשרתים על מנת לאפשר להם חווית שירות נוחה ואיכותית'', הוסיפו.