עסקת ענק לתעשייה האווירית: התעשייה האווירית חתמה על חוזה בהיקף 1.2 מיליארד שקל (כ- 350 מיליון דולר) עם מדינה מרכזית באירופה בתחום מטוסי מודיעין. לתעשייה האווירית יכולות פיתוח טכנולוגיות ייחודיות, שמהוות פריצת דרך בתחום מטוסי המודיעין. מנהל מפעל מערכות מוטסות: "גאים להיות בחזית העולמית של שוק מודיעיני אסטרטגי זה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מטוסי המודיעין מפותחים בחטיבת אלתא של התעשייה האווירית ונחשבים למערכות בעלות חשיבות אסטרטגית. פריצת הדרך של החברה בתחום מטוסי המודיעין מתבססת על טכנולוגית מזעור מערכות החישה ולצדה, פיתוח אלגוריתמיקה ויישומי תוכנה מבוססי בינה מלאכותית. על בסיס טכנולוגיות אלה פותחו בין השאר גם מערכות מודיעין שמשולבות במטוסי מנהלים.

מטוס מודיעין של אלתא מבית התעשייה האווירית  (צילום: התעשייה האווירית)
מטוס מודיעין של אלתא מבית התעשייה האווירית | צילום: התעשייה האווירית

בין המוצרים העיקריים של התעשייה האווירית בתחום מטוסי המודיעין: AEW&C - מטוס התראה מוקדמת ובקרה אווירית המבוסס על מכ"ם וזע"ט (זיהוי עמית/ טורף) בעל יכולת סריקה אלקטרונית AESA, מערכת מודיעין, מערכות תקשורת והגנה עצמית, המשולבים יחד במערכת על ליצירת והפצת תמונה אווירית וימית, שליטה וניהול קרבות אוויר ותקיפה על ידי הכוונת מטוסי הקרב.

כמו כן, קיים ה-AGS -מטוס מודיעין ובקרה אוויר-קרקע לסריקת שטחים נרחבים. מטרתו לבנות תמונת זירה רחבה מטווח גדול, בכל תנאי מזג אוויר וראות, לייצר ולהפיץ נתוני מטרות בזמן אמת לצרכנים המבצעיים השונים. 

גדעון לנדא, מנהל מפעל מערכות מוטסות התייחס להישג: "גאים להיות בחזית העולמית של שוק מודיעיני אסטרטגי זה ובמסגרתו להציע ללקוחותינו מערכות מהמתקדמות בעולם. מטוסי מודיעין, המפותחים ומיוצרים בתעשייה האווירית, מספקים יכולות מערכתיות וטכנולוגיות אסטרטגיות פורצות דרך ומיועדים למגוון רחב של משימות מבצעיות מודיעיניות".