לאחר פרסום התיעוד של חייל צה"ל כשהוא נחלץ לעזרתו של פלסטיני שנקלע לעימות עם קבוצת צעירים יהודים בחברון, שני קטינים נעצרו היום (ראשון) החשד לביצוע המעשה. השניים עוכבו היום במשטרה, ולאחר חקירה בנושא הם נעצרו בחשד לתקיפת הפלסטיני על רקע לאומני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בכוונת המשטרה לאתר עוד שלושה-ארבעה בגירים שאף הם זוהו כמעורבים בתקיפה - אותם הכוונה לעצור מיד כשיאותרו. בכל הממצאים שנאספו עד שלב זה אין ביסוס שמעלים לטענה לפיה תושב חברון הוא זה שתקף ראשון את הצעירים היהודים. 

בעקבות האירוע, הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, שוחח היום בטלפון עם מ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, ושיבח את תפקוד הלוחם. "אלימות לאומנית היא פשע שיש למנוע, להוקיע ולטפל בו במלוא חומרת הדין", ציין כוכבי.
הרמטכ"ל כוכבי בטקס סיום קורס קצינים (צילום: חדשות 12)
הרמטכ"ל כוכבי: "הלוחם פעל כמצופה מחייל צה"ל" | צילום: חדשות 12

הרמטכ"ל שיבח את התנהגות החייל שהפריד בין הפלסטיני לקבוצת הצעירים שתקפה אותו ואמר כי זו ההתנהגות שמצופה מלוחם צה"ל. מ"מ מקום המפכ"ל, מוטי כהן, הדגיש כי "כוחות השיטור ולוחמי משמר הגבול ימשיכו בפעילותם לצד כוחות צה״ל במישור הגלוי והסמוי נגד כלל אירועי האלימות והפשיעה באזור עד לאיתור המעורבים ומיצוי הדין עמם".

בהודעה משותפת מטעם צה"ל והמשטרה, נמסר כי בשיחתם של השניים הם "הדגישו את החשיבות הגבוהה שרואים בשני הארגונים בשיתוף הפעולה שבין צה״ל למשטרה באופן שוטף, וסיכמו כי יעשה כל מאמץ להמשך אכיפה נחושה של החוק והסדר כהמשך ישיר לביטחון האזור".

במהלך השבת: עימות בין פלסטיני לצעירים יהודים

בסמוך לחצות הלילה של יום שישי, עבר פלסטיני על יד עמדה צה"לית. כשמספר צעירים מקומיים שהיו במקום זיהו אותו, הם החלו להתגרות בו מילולית. האירוע הדרדר במהירות לאירוע אלים במהלכו הותקף הפלסטיני נמרצות באגרופים. הלוחם ששהה בעמדת צה"ל, זיהה את התקיפה ורץ מהר כדי להפריד בין המתקוטטים.

בעוד הוא מנסה להפריד, החייל בעצמו הוכה על ידי הצעירים התוקפים, אולם לבסוף הצליח להפריד בינם לבין הפלסטיני והזעיק כוחות נוספים. הפלסטיני המשיך בדרכו תוך כדי שהחייל שמר שהתוקפים לא יתקרבו אליו. במערכת הביטחון אמרו כי זהות התוקפים ידועה והם תושבי תל רומידה והיישוב היהודי.