בתוך שלל מתקפות הסייבר שאירעו בשבוע האחרון בישראל היו גם מספר התקפות חריגות שכוונו למכוני מחקר שמעורבים במאבק בנגיף הקורונה. בהתקפות הללו לא היה ניסיון להשיג את המידע שברשות אותם מכונים, אלא לחבל בתהליך הפיתוח שלהם.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התקפות סייבר בוצעו בשבוע שעבר נגד מכוני מחקר ישראלים שפועלים בימים אלו לפתח תרופה וחיסון לנגיף. מדובר בניסיונות מכוונים לחבל ביכולת הישראלית לייצר ולפתח חיסון לקורונה, אך הניסיונות לא צלחו ולא הוסב נזק למכוני המחקר הללו.

על פי פרסומים זרים, אירן מנהלת מלחמת סייבר מול ישראל בשבועות האחרונים, ובהחלט ייתכן שזה עוד מהלך בתוך הסאגה הרחבה הזו. בין השאר הושבתו בשבוע האחרון מאות אתרים ובמקום התוכן המקורי שלהם הופיע סרטון ובו נראות ערים ישראליות מוכרות "נשרפות". 

יומיים לפני המתקפה הנרחבת על אתרים בישראל פורסם בעיתון ה"וושינגטון פוסט" האמריקני דיווח לפיו ישראל היא האחראית למתקפת הסייבר החמורה בנמל האירני, שהתרחשה שבוע קודם לפרסום. על פי הדיווח, תנועת הספינות בנמל באירן נעצרה בפתאומיות ובאופן בלתי מוסבר כשהמחשבים שאחראיים על ויסות תנועת הספינות, המשאיות והסחורות הושבתו בבת אחת ויצרו עומסים אדירים על נתיבי השיט והכבישים המובילים למתקן האסטרטגי.