הפרת נהלים בבסיסי צה"ל: עשרות חיילים שהשתתפו בארוחת החג בליל הסדר שהתקיים בעיר הבה"דים לא שמרו על הנחיות משרד הבריאות. לדברי המפקדים הארוחה התקיימה בהתאם להנחיות משרד הבריאות והחיילים ישבו במרחק שני מטרים אחד מהשני. אלא שכפי שניתן לראות בתיעוד שהגיע לידי N12, עשרות החיילים נראים כשהם חוגגים צמודים זה לזה - ואף מחובקים באולם סגור. דובר צה"ל: "אירוע לא ראוי, החיילים יטופלו משמעתית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החיילים הצעירים שנראים בתיעוד נמצאים בתקופת הכשרה לשירות במסלולים עורפיים. מפקדי הבסיסים הונחו לשמור על הנהלים וביום רביעי האחרון הדגיש הרמטכ"ל אביב כוכבי בשיחה עם מפקדי היחידות: "כל חריגה תיענה בצורה חריפה ותקיפה" - אך נראה שזה לא עזר.

הרמטכ"ל ערך ביקורת פתע בעיר הבה"דים רק לפני ימים ספורים ובתום הביקור אמר: "יש לנו אחריות עצומה לוודא שההנחיות והתהליכים החדשים מתנהלים כמו שצריך. זה נובע מהמחויבות שלנו לשמור על הבריאות שלכם, וגם מהמחויבות שלנו כלפי ההורים שלכם – חיילים ומפקדים. אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ לשמור על הבריאות ועל הכשירות". בתיעוד ניתן לראות כי התקנות הופרו באותו בסיס ממש. לצפייה בדברי הרמטכ"ל.

חיילים בבסיס אינם מקפידים על הנחיות משרד הבריאות (צילום: מתוך האינסטגרם של ניבר מדר)
חיילים בבסיס אינם מקפידים על הנחיות משרד הבריאות | צילום: מתוך האינסטגרם של ניבר מדר

לפני כשבוע פורסמו ב-N12 שלושה מקרים נוספים: התקהלות בכניסה לחדר האוכל במחנה 80, לוחמי גדוד "גרניט" של חטיבת הנח"ל שתועדו עומדים בצפיפות ברחבי הבסיס - וגם התלוננו כי הטבח חלה בקורונה ובצה"ל התעלמו מההנחיות, ו-100 חיילים בעיר הבה"דים שהוכנסו לבידוד לאחר שחיילת חלתה בקורונה. למרות שהחיילת התלוננה היא לא נבדקה בצבא, ורק במהלך חופשה בבית התגלתה כנשאית. נוסף על כל אלו, מאות חיילים תועדו מתקהלים בבקו"ם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה על פניית N12: "בערב החג התקיים ערב ליל הסדר בבה"ד 7 שבקריית ההדרכה. הסדר עבר בהצלחה תוך דאגה ושמירה על הנהלים וההנחיות ותוך שמירה על בריאות החיילים. לקראת סוף הסדר, קבוצת חיילים פעלה בניגוד להנחיות והפקודות והתקבצה לשירי חג בצורה שאינה ראויה. סגל המפקדים ניגש אליהם מידית ופיזר את ההתקהלות. החיילים יטופלו משמעתית בהקדם. התמונה לא משקפת את התנהלות הערב".

חיילים בבסיס אינם מקפידים על הנחיות משרד הבריאות (צילום: מתוך האינסטגרם של ניבר מדר)
חיילים בבסיס אינם מקפידים על הנחיות משרד הבריאות | צילום: מתוך האינסטגרם של ניבר מדר

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם ראיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל Infonews12@ch2news.co.il‏