בעקבות חגיגות המימונה בבסיס האימון החטיבתי של הנח"ל, שתועדה ופורסמה ב-N12 - דובר צה"ל מסר היום (שלישי) כי לאחר שהאירוע תוחקר, מפקד הבסיס קיבל הערה פיקודית ו-6 קצינים ונגדים נשפטו לעשרה ימי מחבוש על תנאי למשך חצי שנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד נראו מאות חיילים רוקדים וחוגגים את המימונה בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות. בדובר צה"ל הדגישו כי לאחר התחקיר מפקד אוגדה 162 העיר הערה פיקודית למפקד הבסיס ושפט 6 בעלי תפקידים - קצינים ונגדים - בבסיס לעשרה ימי מחבוש על תנאי לחצי שנה: "בגין כך שלא קיימו את ההנחיות למניעת התפשטות נגיף הקורונה".

בנוסף, מפקד הבא"ח יקיים שיחה עם יתר החיילים שלקחו חלק באירוע והם יינזפו על אחריותם האישית. עוד הוחלט כי כלל החיילים יעברו פעילות חינוכית בנושא.

תגובת דובר צה"ל לפרסום התיעוד: "ארוחת הערב החגיגית לרגל צאת חג הפסח שהתקיימה בבסיס ההכשרות של חטיבת הנח"ל, התקיימה באוהל גדול ומרווח שהוקם במיוחד לתקופת הקורונה אליו נכנסה פלוגת מפקדה השוהה יחד בבסיס, למעלה מ-30 ימים. התנהלות החיילים במקרה המתואר חורגת מהנחיות צה"ל להתמודדות עם נגיף הקורונה בבסיסים. לאחר כניסת הפלוגה נוצרה התקהלות שפוזרה על ידי מפקד היחידה ולאחריו בוצע חידוד נהלים".