במרחק נגיעה: אחרי הפרות רבות מהצד הלבנוני וניסיונות של חציית לעבר ישראל – בצה"ל מימשו היום (שלישי) את הריבונות במובלעת הישראלית מעבר לגדר. שני טנקים פעלו שם שעות ארוכות והפגינו נוכחות באזור. בזמן הפעילות, חיילים לבנונים, לוחמי חיזבאללה ואנשי או"ם הגיעו למקום, התקרבו לכוח הישראלי וכיוונו עליו נשקים. האירוע תועד כולו ובו ניתן לראות חיילים לבנונים אוחזים במטולי RPG וחיילי או"ם קרובים אליהם, אוחזים בדגלי הארגון.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טנקים של צה"ל מול חיילי צבא לבנון חמושים סמוך לגבו
טנקים של צה"ל מול חיילי צבא לבנון חמושים סמוך לגבול‎

מובלעת הינו שטח בריבונות ישראלית הנמצא מעבר לגדר המערכת (גדר הגבול) ובו פועל צה"ל בשגרה. נוכחות חיילי צבא לבנון באזור היא דבר שיכול להיות שגרתי. גם צה"ל פועל במרחב הזה באופן קבוע, ועשוי, כמו במה שהתרחש היום, להיתקל בחיילי אויב בקרבת מקום. הרקע המרכזי לאירוע הוא הפגנת נוכחות מוגברת של צה"ל במובלעות, אחרי שזוהו לאחרונה מספר ניסיונות חדירה מצד לבנון וכן הפרות גבול של הלבנונים.

טנקים של צה"ל מול חיילי צבא לבנון חמושים סמוך לגבו
טנקים של צה"ל מול חיילי צבא לבנון חמושים סמוך לגבול‎

גבול ישראל-לבנון עולה לא פעם לכותרות, בשל תקריות שונות שמתרחשות בו. לפני כחודש וחצי הושחתה הגדר בגבול זה, במה שהיה נראה כמו פעולה מתואמת. באחד המוקדים הונח חפץ חשוד כמטען דמה ומספר חפצים נוספים. צה"ל תיקן את הפרצה ופתח בתחקור האירוע. אותו אירוע התרחש כמה ימים לאחר תקרית פיצוץ רכב שעליו היו פעילי חיזבאללה. מקורות שונים ייחסו את הפיצוץ לישראל, שלא לקחה אחריות על התקיפה.