בכיר באיחוד האמירויות בפנייה חסרת תקדים לישראל: שגריר איחוד האמירויות בארה"ב פרסם הבוקר (שישי) מאמר בעיתון "ידיעות אחרונות", שבו פנה לציבור הישראלי ולהנהגה הישראלית – וקרא להימנע מסיפוח ביהודה ושומרון. "סיפוח יהפוך על ראשן, בוודאות ובאופן מיידי, את כל השאיפות הישראליות לקשרי ביטחון, כלכלה ותרבות משופרים עם העולם הערבי ועם איחוד האמירויות", כתב השגריר יוסף אל-עוטייבה. בהמשך בכירה במשרד החוץ צייצה בעברית: "רוצים להאמין שישראל היא הזדמנות ולא אויב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ישראל ואיחוד האמירויות היו יכולות ליצור שיתוף פעולה ביטחוני קרוב ואפקטיבי יותר", כתב. "העניין המשותף שלנו בנושאים כמו שינוי אקלים, ביטחון, מזון ומים, טכנולוגיה ומדע מתקדם – יכול להמריץ עוד חדשנות ועוד שיתופי פעולה. איחוד האמירויות הייתה יכולה להיות שער פתוח שמחבר את ישראל לאזור ולעולם", כך השגריר. 

"זה מה שהנורמליות יכולה להיות. אלא שנורמליות איננה סיפוח", טען אל-עוטייבה. "סיפוח הוא פרובוקציה מוטעית בסדר גודל אחר. כאשר ממשיכים לדבר על נורמליזציה במצב כזה, יוצרים תקווה שגויה ליחסים טובים יותר עם העולם הערבי".

בורג' חליפה (צילום: shutterlk, shutterstock)
צילום: shutterlk, shutterstock

השגריר המשיך: "באיחוד האמירויות, ובחלק גדול מהעולם הערבי, היינו רוצים להאמין שישראל היא הזדמנות, לא אויב. אנו ניצבים בפני יותר מדי סכנות משותפות ורואים את הפוטנציאל הענק לקשרים חמים יותר. החלטה של ישראל לספח תהיה סימן שאי אפשר לטעות לגביו באשר לשאלה האם היא רואה את הדברים באותו אופן".

יועצת תקשורת במשרד החוץ של איחוד האמירויות פרסמה בטוויטר ציוץ בעברית: "רואים פוטנציאל ענק לקשרים חמים יותר", כתבה היועצת והזהירה גם היא מפני השלכות הסיפוח כפי שייתפסו בעיני איחוד האמירויות. 

בתוך כך, השבוע נחתה בישראל טיסת מטען שהגיעה בקו ישיר מאיחוד האמירויות לנתב"ג - במטוס שגם נשא לראשונה את סמליו הרשמיים של איחוד האמירויות.