תתעלמו ותסעדו: בתיעוד שהגיע לידי N12 נצפו מאות חיילים אמש (רביעי) רוקדים וחוגגים את המימונה בניגוד מוחלט להנחיות המוטלות על תושבי ישראל כולם. את חג שביעי של פסח וכן את המימונה נאלצו הישראלים לחגוגים עם בני ביתם בלבד, אך בבא"ח נח"ל נערכו חגיגות המוניות וריקודים צפופים באוהל עמוס חיילים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדי שנה נערכות מסיבות וחגיגות מימונה המוניות וגדולות ברחבי הארץ, וברוח החג כל אורח מתקבל בברכה עם צלחת של מופלטות ומתוקים אחרים. אך השנה, בשל השתפטות נגיף הקורונה בישראל, והטלת הנחיות חמורות ומגבילות בזמן החג, נאלצו ישראלים רבים לצמצם את החגיגות לבני המשפחה בלבד. לעומת זאת, בבא"ח נח"ל ערכו חגיגות וריקודים בערב המימונה בהן השתתפו מאות חיילים בניגוד מוחלט לצווי הממשלה שהוטלו על הציבור.

חיילים מתקהלים בבקו"ם בניגוד לנהלים
טירונים מצטופפים בבקו"ם - בניגוד להנחיות

זו אינה הפעם הראשונה שבצה"ל הפרו את הנחיות הממשלה בנוגע להתקהלויות אסורות, שהרי לפני כשבועיים פורסמו תמונות מהבק"ום בתל השומר, שם נצפו מאות חיילים מחכים בחדר ההמתנה כאשר הם אינם שומרים על מרחק ראוי. בנוסף התקהלות המונית שכזו מהווה הפרה בוטה של הנהלים, לפיהם אסורה התקהלות של יותר מ-10 אנשים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ארוחת הערב החגיגית לרגל צאת חג הפסח שהתקיימה אמש בבסיס ההכשרות של חטיבת הנח"ל, התקיימה באוהל גדול ומרווח שהוקם במיוחד לתקופת הקורונה אליו נכנסה פלוגת מפקדה השוהה יחד בבסיס, למעלה מ-30 ימים. התנהלות החיילים במקרה המתואר חורגת מהנחיות צה"ל להתמודדות עם נגיף הקורונה בבסיסים. לאחר כניסת הפלוגה נוצרה התקהלות שפוזרה על ידי מפקד היחידה ולאחריו בוצע חידוד נהלים.
האירוע מתוחקר".