צה"ל תקף הלילה (בין שבת לראשון) יעדי טרור של חמאס במרכז רצועת עזה, בעקבות הירי לעבר יישובי העוטף. מדובר צה"ל נמסר כי בין היתר הותקף מתחם צבאי של הארגון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש אזעקת צבע אדום הופעלה בקיבוץ כיסופים שבעוטף עזה. לאחר בדיקה של דובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור של 2 רקטות משטח הרצועה, שנפלו בשטחים פתוחים בעוטף - לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. הערב התגאה שר הביטחון בעובדה שמאז כניסתו לתפקיד ירד ירי הרקטות מהרצועה ב-80%.

בעקבות הירי הודיע אמש דובר מתאם פעולות הממשלה בשטחים כי ההקלות האזרחיות שתוכננו ברצועה - כמו הרחבת מרחב הדייג, החזרת 500 היתרי מסחר והחזרת כניסת המלט לרצועה - בוטלו. עוד נמסר כי המשך המדיניות ייקבע על פי המעשים בשטח וכי חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה. 

גורם ביטחוני מסר רק ביום חמישי האחרון כי חמאס העביר מסרים לישראל, לפיהם הארגון החליט באופן חד צדדי את שיגור הבלונים והירי הרקטי לעבר ישראל. הגורם הביטחוני הוסיף כי ככל שיישמר השקט, ישראל תרחיב בחזרה את מרחב הדיג ל-15 מייל ותחזיר את 500 היתרי המסחר שצומצמו. "אנו סקפטיים, אך ייעשה ניסיון להחזיר את היציבות לעוטף עזה. המעשים בשטח הם שיקבעו", אמר הגורם.