בעקבות הפרסום בחדשות 12 על התעללות חמורה בחיילי פלס"ר 7, בצה"ל החליטו על צעדי ענישה כלפי המפקדים ואנשי הצוות המעורבים. במסגרת צעדים אלו - מפקד פלגת ההכשרה יועבר לתפקיד אחר, ומפקד הצוות ומדריך הקרב מגע יודחו מתפקידם. פלגת ההכשרות של הפלס״ר תמשיך את הכשרתה תחת מעטפת בית הספר של גדס״ר גולני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החיילים ביחידה, שהתגייסו לאחרונה לצה"ל והחלו את חודשי הטירונות, עברו אירועים רבים שאסורים לפי הפקודות. אחת התקריות אף הוביל לפציעה של חייל שלא יכול היה להמשיך במסלול הכשרה בעקבותיה. את התלונה הראשונית הגישו הוריהם של הלוחמים, ובין הפעולות שתיארו היו בעיטות לצלעות שקיבלו החיילים בעודם ניצבים ב"מצב שתיים", שלילת ימי החופש בניגוד לפקודות, מניעת שעות שינה והקפצות בכמות בלתי סבירה במהלך הלילות.

אימון של פלסר 7
אימון של פלס"ר 7, ארכיון | צילום: דובר צה"ל

מצה"ל נמסר כי "בעקבות האירועים החמורים שהתגלו לאחרונה בפלגת ההכשרות של פלס"ר 7, הנחה מפקד החטיבה על הקמת צוות בדיקה חטיבתי. הצוות תחקר את כלל חיילי צוות ההכשרה, המדריכים והסגל בפלוגת ההכשרות. התחקיר העלה שורה של כשלים ארגוניים ברמה המערכתית ביחידה".

בין הכשלים, הוסיפו בצה"ל, היו "התארגנות לקויה בתהליך הוצאת אימונים, מנגנוני בקרה, וחניכת הלוחמים בפלגת ההכשרות. בנוסף, נמצאו כשלים פיקודיים וערכיים בהתנהלות המפקדים". על כן, "הנחה מפקד האוגדה על העברה מתפקידו של מפקד פלגת ההכשרה והדחת מפקד הצוות מתפקידו. בנוסף, הוחלט על הדחת מדריך קרב המגע מתפקידו ושלילת הסמכתו להדרכה בגין חריגה מסמכותו המקצועית".