חליל אל-חייא, סגן מנהיג החמאס ברצועת עזה, שיגר היום (חמישי) מסר מאיים לישראל והזהיר כי תנועתו "תפרוץ את כל הסכרים" במאבקה לסיום הכיבוש והמצור על הרצועה. בדבריו לעם הפלסטיני שהובאו בסוכנות הידיעות "שיהאב" הבטיח חבר הלשכה המדינית של חמאס להמשיך ואף להסלים את המאבק מול ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אל-חייא שלח מסר לעם העזתי ובו הצהיר כי חמאס לא יסכים לכך ששנת 2020 תהיה זהה לקודמתה ולא יהסס לפרוץ את המצור שהוטל על עזה. בדבריו שיבח את תושבי הרצועה על שתמכו וגיבו את "ההתנגדות" שהוביל הארגון מול ישראל. "עזה תישאר קוץ בגרון הכיבוש הציוני", הבטיח אל-חייא. "נישאר ניצוץ של תקווה לעם הפלסטיני".

חבר הלשכה המדינית קרא להסיר את המצור על עזה והזהיר כי חמאס לא ישלים עם המצב בו העם הפלסטיני ממשיך לרעוב ולסבול: "חמאס מוכן לדפוק בכל הדלתות ולפרוץ את כל הסכרים עד לסיום המצור. זכותו של העם הפלסטיני בכלל ושל עמנו בעזה בפרט לחיות בכבוד על אדמתו".

תושבת עזה עם ילדיה (צילום: אימג'בנק - gettyimages)
"נפרוץ את כל הסכרים". תושבי עזה, ארכיון | צילום: אימג'בנק - gettyimages

הבוקר דווח בעיתון "אל אח'באר" הלבנוני כי הפלגים בעזה החליטו לחדש את העימות הגלוי עם ישראל, זאת בשל המשבר שנוצר בין חמאס למצרים. לפי הדיווח, הכישלון ביישום ההבנות להסדרה בין ישראל לחמאס יצר "משבר מושתק" בין הפלגים הפלסטינים, בראשם חמאס, לבין מצרים שמתווכת בנושא – וכי ברצועה מאוכזבים מ"ההתחמקות הישראלית מיישום ההבנות".

בצה"ל העריכו אתמול כי הג'יהאד האסלאמי אחראי לירי לעבר עוטף עזה בשעות אחר הצהריים. בתגובה הותקפו מספר מטרות של חמאס. בניגוד למדיניות של החודשים האחרונים, בצה"ל הבהירו אמש כי האחריות לירי מהרצועה מוטלת על חמאס. 4 שיגורים זוהו משטח הרצועה לכיוון ישראל, שניים מהם יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ושניים נפלו בשטחים פתוחים.