אחרי שלפני כשבוע זרק מחבל פלסטיני בקבוק תבערה לעבר לוחמי מג"ב במהלך הפרת סדר בחברון ופצע באורח קל אחד מהם, היום (שני) פרסם צה"ל את תיעוד מעצרו בעיר חברון על ידי לוחמי יחידת "דובדבן". המחבל הועבר לחקירת כוחות הביטחון. מצה"ל נמסר כי "כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על הביטחון במרחב ולסיכול הטרור ביהודה ושומרון". צפו בתיעוד מקסדת הלוחמים

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תיעוד פלסטיני של האירוע, שהתרחש ב"כיכר השוטר" בחברון וצולם על ידי תושבי המקום, מראה כיצד זה התפתח במהלך הפרת סדר שלב אחרי שלב. בסרטון הקצר נראים שני לוחמי משמר הגבול כשהם רצים לכיוון מסוים, ולפתע בקבוק התבערה מושלך לעבר אחד מהם ופוגע בפניו ובגופו.

קצין מג

בשלב זה מסתיים הסרטון ולא ניתן לראות מה התרחש לאחר מכן. עם זאת, מאוחר יותר דווח שהלוחם שבקבוק התבערה הושלך לעברו נפצע באורח קל בלבד ולא נזקק לטיפול רפואי.

מהמשטרה נמסר לאחר האירוע כי "לוחמי מג"ב הוזעקו אז לפיזור עשרות מתפרעים פלסטינים אשר יידו אבנים בחברון. הלוחמים ביצעו שימוש באמצעים לפיזור הפגנות ובמהלך ניסיון להדוף את המתפרעים ולפזרם הושלך בקבוק תבערה לעבר קצין מג"ב. הקצין לא נזקק לטיפול רפואי. המתפרעים פוזרו והשגרה חזרה למקום".