שר הביטחון נפתלי בנט הנחה הערב (שבת) את צה"ל וכוחות הביטחון להוציא לפעילי שמאל צו הרחקה מאזור יהודה ושומרון. בהודעת משרד הביטחון על הצעד צוין כי צווים מסוג זה הוצאו עד כה בציבור היהודי רק נגד פעילי תג מחיר, וכעת יופנו גם נגד פעילים משמאל, שכונו בהודעה "אנרכיסטים", ו"אויבים מבית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מדובר בפעילי שמאל רדיקלי המשתייכים לארגון 'אנרכיסטים נגד גדרות'", הסבירו במשרד הביטחון. "הם פועלים מדי שבוע, על פי רוב בתיאום עם פעילים פלסטינים וארגוני שמאל קיצוניים אחרים, לביצוע פרובוקציות אלימות באזור יהודה ושומרון בארבעה מוקדים עיקריים: בילעין, נעלין, קדום ונבי סלאח".

עוד נכתב בהודעה: "על פי מידע שהוצג בפני שר הביטחון לאחרונה, בין היתר במפגש עם נכי צה"ל שנפגעו בפעילויות השונות, האירועים האלימים מכוונים להתסיס את השטח ומביאים להשחתת רכוש ופגיעה בחיילי צה"ל, לצד נזק הסברתי כבד למדינת ישראל בעולם".

עד ליישום הצו, הוסיפו במשרד הביטחון, הונחו הכוחות בשטח לפעול ביד קשה כנגד אותה פעילות, במטרה לפזר את ההפגנות תוך זמן קצר ולצמצם את הפגיעה בחיילי צה"ל. "לאף אחד אין זכות לפגוע בחיילי צה"ל היקרים ובביטחון המדינה בשם חופש הביטוי וזכות ההפגנה", אמר בנט. "הגיע הזמן לעצור את הפרובוקציות הזולות של אותם אנרכיסטים ולנקוט יד קשה כנגד אויבים מבית. הקרקס נגמר".

מתנועת "אם תרצו" נמסר בתגובה: "אנו מברכים את השר בנט על החלטתו החשובה. פעילי שמאל קיצוניים מהארץ ומחו"ל פוקדים את השטח יום יום במטרה לתעד להטריד ולהציק לחיילי צה"ל ולייצר מסע של דה-לגיטימציה נגד החיילים ונגד מדינת ישראל. תנועת "אם תרצו" תמשיך להיות בשטח כחומה בצורה נגדם". 

מתנועת "לוחמים לשלום", נמסר בתגובה: "בנט החל את קמפיין הבחירות שלו במהלך נוסף שנועד לפגוע במאבק המשותף הישראלי-פלסטיני נגד הכיבוש. אבל גם אם יוציא עוד מאה צווים כאלה, זה לא יעזור לו. ישראלים ופלסטינים ימשיכו להאבק יחד, במשותף ובסולידריות כדי לבנות עתיד טוב יותר לשני הצדדים, עתיד שבו מחרחרי מלחמה כמו בנט ושותפיו אינם במוקדי קבלת ההחלטות אלא נותנים את הדין על עשרות שנים שבהן תיחזקו את מעגל האלימות, השכול והסבל. זו השעה עבור כל אדם בעל מצפון לעשות מעשה ולהצטרף לשורת פעולות הסולידריות המתקיימות מדי שבוע בשטחים, ולא לעמוד מנגד".