חיל הים סיכל הברחת אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת סיני, כך הותר לפרסום הבוקר (שלישי). בתיעוד הדרמטי מלפני כשלושה חודשים נראים לוחמי חיל הים עוצרים את הסירה ובה שני פעילי חמאס, עד שהם משתלטים עליה. "פגע ישירות ביכולת הקומנדו הימי של חמאס להתחמש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שפרסם צה"ל נכתב כי "מערך השליטה הימי איתר את הכלי החשוד בהברחה והכווין אליו את לוחמי פלוגה 916 ולוחמי יחידת סנפיר של זרוע הים. לאחר מרדף, נעצר כלי השיט ושני פעילי הטרור שעליו הועברו לחקירת כוחות הביטחון. מחקירתם של פעילי הטרור התגלה כי אמצעי הלחימה יועדו לשמש את כוחות הקומנדו הימיים של ארגון הטרור חמאס". 

סיכול ניסיון הברחת אמצעי לחימה לרצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
"פגע ביכולת הקומנדו הימי של חמאס להתעצם" | צילום: דובר צה"ל

הפעילות שנעשתה על ידי כוחות זרוע הים וכוחות שב"כ מטרתה למנוע את המשך התחמשות החמאס ברצועת עזה, ופוגעת ישירות ביכולותיו של הקומנדו הימי של הארגון. "זרוע הים פועלת לניטור פעילויות טרור והברחות ולתפיסתן בשלבים מוקדמים, למניעת התעצמותם של גורמי הטרור ברצועה דרך הים", מסרו בצה"ל.

אלוף משנה אמיר גוטמן, מפקד הזירה הימית הדרומית סיכם את האירוע: "בקריות השליטה הימית זיהו את כלי השיט החשוד בהברחה, הכווינו את כלי השיט אשר פעלו לסיכול ההברחה תוך כדי הפגנת מקצועיות, חתירה למגע וקור רוח".

"סיכול ההברחה פגע ישירות ביכולת החמאס להתחמש ולהתעצם מבחינת הקומנדו הימי שלו. כוחות זרוע הים משקיעים מאמצים רבים: מבצעיים ומודיעינים על מנת לאתר ולסכל ניסיונות הברחה דרך הים".