הותר לפרסום: במסגרת פעילות של שב"כ, בשיתוף משטרת ישראל, נחשפה וסוכלה בשבועות האחרונים תשתית ריגול של חמאס רצועת עזה, שהפעילה סוכנים ואזרחים ישראלים בתוך שטח ישראל. מהחקירה שנחשפה היום (שני) עולה שאנשי הזרוע הצבאית של חמאס גייסו אזרחים ישראלים לטובת איסוף מודיעין ביטחוני שישמש לקידום פעילות טרור נגד מטרות ויעדים ישראלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב אישום הוגש נגד רג'ב דכה, בן 34 מלוד, בגין מגע עם סוכן חוץ, סיוע לאויב במלחמה, חברות בארגון טרור והעמדת אמצעים לארגון טרור. כתב אישום נוסף הוגש נגד ראמי אלעמודי, תושב תל אביב בן 30, בגין מגע עם סוכן חוץ וגילוי החלטה לבגוד.

שראלים שנעצרו בחשד שגוייסו על ידי חמאס (צילום: תקשורת שב"כ)
הישראלים שנעצרו בחשד שגוייסו על ידי חמאס | צילום: תקשורת שב"כ

על פי כתבי האישום, שהוגש על ידי עו"ד גלעד ארליך, נציגים מארגון החמאס פנו לנאשמים, שלהם קשרי משפחה ברצועת עזה, במטרה להפעיל באמצעותם מערך ריגול מתוך שטח ישראל לצרכי ארגון הטרור. דכה נשוי לתושבת רצועת עזה, להם 5 ילדים והוא התגורר לסירוגין בלוד וברצועה: נוכח מצבו המשפחתי ניתנה לו הרשות לצאת ולהיכנס לתוך שטח מדינת ישראל. אלעמודי הוא בנם של תושב רצועת עזה ואזרחית ישראלית המתגוררת בתל-אביב והתגורר עם משפחת אביו ברצועת עזה מילדותו.

לפי האישום הראשון המיוחס לדכה, מחודש אוקטובר 2019 ועד למעצרו לפני כחודש פעל בהנחיית מפעיל מטעם החמאס כדי לתעד בסיסי צבא ומתקנים רגישים ולהעביר את מיקומם למפעילו. עוד הוא מואשם כי תיעד את מיקומה של סוללת כיפת ברזל במרכז הארץ והעביר אף אותו לידי חמאס. במהלך מבצע "חגורה שחורה", לאחר מותו של בכיר הג'יהאד האסלאמי, בהאא אבו אל עטא, הנחה המפעיל את דכה לעדכן אותו במיקומי נפילות טילים שנורו לעבר שטח ישראל.

אלעמודי מואשם כי בנובמבר של השנה שעברה, לאחר שהידק את הקשר עם אמו וביקש מהרשויות להתאחד עמה ולחיות בישראל, פנה אליו מפעיל מטעם חמאס וביקש ממנו לסייע לארגון במהלך שהותו בישראל. אלעמודי נענה להצעה ביודעו כי מדובר באדם מטעם החמאס, קיבל הנחיות מבצעיות כיצד ליצור קשר עם המפעיל בערוצים מאובטחים ולאחר כניסתו לישראל רכש טלפונים סלולאריים והתקין תוכנה ייעודית על מנת לעמוד בקשר עם מפעילו ויצר עמו קשר.

עו"ד גלעד ארליך מפרקליטות מחוז מרכז מסר: "מדובר בכתב אישום חמור נגד שני אזרחי ישראל, שגויסו על ידי החמאס, ניצלו את נגישותם לרצועת עזה וסייעו לפעילים בזרוע הצבאית של החמאס לאיתור מטרות רגישות לצורך ביצוע פעולות טרור נגד אזרחי ישראל. אחד הנאשמים אף הצטרף לזרוע הצבאית של ארגון החמאס".