השקט יופר שוב? גוברת המתיחות בעיר העתיקה בירושלים: במשטרת ירושלים חוששים מעימותים במהלך התפילות היום (שישי) בהר הבית, ולאחריהן. המתח, שהחל עוד לפני ההתקדמות המדינית והזעם ברשות בעקבותיה, עלול לבוא לידי ביטוי במקום הכי רגיש – ובמיוחד בתפילת הצהריים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד לפני הפרסום הראשון באפליקציית חדשות 12 על קידום תכנית השלום של טראמפ, במשטרה נערכו במטרה להשתלט על הפרות סדר במתחם. מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון ידיד, חתם אתמול על כמה עשרות צווי הרחקה לפעילים מוסלמים, בעיקר מהפלג הצפוני של התנועה האסלאמית.

הצווים הוצאו לאחר שלמשטרה התברר שגם היום בבוקר, כפי שקרה בשבוע שעבר, מתכוונים אלפים להגיע לתפילת הבוקר שבסופה צפויים כמה מהם להפר את הסדר. במקרה של עימות, ההנחיה לכוחות המשטרה ברורה - להיכנס אל רחבת המסגדים ולפזר את המתפרעים בכוח. 

עימותים אלימים בהר הבית (צילום: רויטרס, רויטרס_)
המשטרה בהנחיה לשוטרים בהר הבית | צילום: רויטרס, רויטרס_

המאבק החל על רקע הכעס של המתפללים המוסלמים מהגידול המסתמן במספר היהודים שמבקרים באתר. נוסף על כך, ייתכן שהמידע שהתפרסם אמש על תכנית המאה של טראמפ תגרום לתסיסה שתבוא לידי ביטוי בראש ובראשונה להר הבית.

אתמול פרסם לראשונה כתבנו ניר דבורי כי בשבוע וחצי האחרונים התקיימו בצה"ל דיונים רבים שבהם נבדקו תרחישים שונים אל מול ההבנה שתכנית המאה עלולה להבעיר את השטח. ההבנה בצה"ל ובפיקוד המרכז היא שהתכנית יכולה להביא להפרות סדר נקודתיות ואף למקרים קיצוניים, לכן הוחלט להעלות את רמת הכוננות והמוכנות של הכוחות בשטח באופן מיידי.