לוחמי מג"ב שסיימו אמש (חמישי) פעילות לאכיפת צו שטח צבאי סגור במאחז בלתי חוקי "קומי אורי" היו בדרכם לצאת מיצהר, כש-3 בקבוקי תבערה נזרקו לעבר רכבם. כל הנראה, אחד מהם פגע ברכב הממוגן. האירוע הסתיים ללא נפגעים, מלבד נזק קל לרכב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מיד לאחר האירוע החלו כוחות גדולים של מג"ב וצה"ל לבצע סריקות במקום, ובהודעה שפרסמה משטרת ישראל נכתב: "מדובר באירוע טרור חמור מאוד ובעליית מדרגה קיצונית בכל הקשור לאלימות המופנית כלפי הלוחמים שפועלים לאכיפת החוק ולשמירה על ביטחון התושבים באזור יצהר".

הרכב הממוגן בו נסעו הכוחות
הרכב הממוגן בו נסעו הכוחות | צילום: דוברות המשטרה

"לאחרונה התגברה האלימות מצד פורעים", נכתב בהודעה, "תוך ניסיון להמשיך בבנייה בלתי חוקית במאחז 'קומי אורי'", וכי האירוע לא ירתיע את הכוחות מהמשך ביצוע המשימות ואכיפת החוק בגזרה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם גם הוא תגובה לאירוע: "אני מגנה בתוקף את אירוע האלימות החמור נגד כוח מג"ב שבוצע בלילה. כוחות הביטחון שומרים על כולנו. זה פשע בכל עת, אבל פשע כפול ומכופל בעת הזאת כשכוחות מג"ב והמשטרה מסייעים לנו לצלוח את משבר הקורונה".

בקבוקי התבערה שהושלכו לעבר הרכב
בקבוקי התבערה שהושלכו לעבר הרכב | צילום: דוברות המשטרה

"בושה וחרפה", כתב שר הביטחון נפתלי בנט בהתייחס לאירוע. "אירוע האלימות ביצהר הוא מעשה חמור מאין כמותו. לא אקבל שום גילוי אלימות, בשום מצב ובשום תנאי, ובוודאי שלא כנגד כוחות הביטחון שעומדים על המשמר ומגינים על ביטחון ישראל. הוריתי לכוחות הביטחון לפעול בכל דרך על מנת לאתר את הפושעים ולמצות איתם את הדין".