קרב עיקש על גופת המחבל: בתיעוד יוצא דופן מתוך הרצועה נראים דחפור וטנק צה"ליים שמנסים לתפוס גופה של מחבל הג'יהאד האיסלאמי שנהרג הבוקר (ראשון), בעת שניסה יחד עם מחבל נוסף להניח מטען על גדר הגבול בדרום הרצועה. קבוצת עזתים ניסתה לקחת את הגופה והדחפור והטנק דהרו לעברם, תוך כדי שבוצע לעברם ירי צלפים. בסופו של דבר הצליח צה"ל לתפוס גופה אחת והשנייה נלקחה על ידי הפלסטינים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בצה"ל ביקשו לאסוף את גופותיהם של שני מחבלים, שנהרגו הבוקר מאש צה"ל. תצפיתניות זיהו אותם מתקרבים לגדר, והוצב מולם מארב של סיירת חרוב מחטיבת כפיר. כשזיהו התצפיתניות הטמנה של מטענים פתח נגדם הכוח באש, והרג את שניהם.

באירועים מן הסוג הזה מופעל נוהל שנקרא "זיכוי גופות". נבדק שאין על המחבלים מטענים או אמצעי לחימה, ונבדק אם הם הרוגים. הצבא נכנס עם D9 מאובטח על ידי טנק ועושה את הפעולה הזאת. המאבק היום הסתיים כשגופה אחת נלקחה על ידי צה"ל, ושנייה נתפסה על ידי הפלסטינים. גורמים בצה"ל אמרו בעקבות האירוע: "כלי הנדסי של צה"ל פינה גופה של אחד המחבלים בדרך שלא תסכן חיי חיילינו ובהתאם לנהלים ולתנאי השטח".

שני המחבלים השתייכו לארגון הג'יהאד האיסלאמי. דובר הג'יהאד איים בעקבות האירוע בירי לתל אביב: "הידיים שאחזו בהדק יושפעו מדם הקדושים, והיד שהורמה על עמנו תיחתך על ידי ההתנגדות. לא נסכים שסבל ייגרם לעזה". חמאס הגיב גם כן: "על האויב הציוני לשאת בתוצאות וההשלכות של פשעו המחריד ליד חאן-יונס".

ח"כ מתן כהנא מ"ימינה" שיתף את התיעוד בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "אפקט בנט - גופות מחבלים לא יחזרו עד השבת הבנים. אנשי חמאס שנשלחו לאסוף את הגופות נענו בירי לברכיים. כך מתנהלים מול ארגון טרור". שר הביטחון עצמו כתב: "נמאס מהביקורת הצבועה של השמאל. רבותיי, יפי הנפש: אתם לא הומניים! חמאס מחזיק את גופות הדר ואורון. אני מגבה את צה"ל שחיסל את המחבלים ואסף את הגופה. כך צריך וכך נעשה".