8 ספינות טילים של צה"ל יצאו השבוע ללחימה בלב הים - ולהשמדת מטרות שונות בחוף. הפעם מדובר רק בתרגיל, איך בשייטת ספינות הטילים נערכים לכל תרחיש - במיוחד בגזרה הצפונית - ולידי החדשות 12 הגיע תיעוד מ"שבוע המלחמה" וההתכוננות למערכה הבאה בגזרה הימית הצפונית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השבוע נפתח בתדרוכים ומיד לאחריהם תורגלה יציאה של ספינות טילים לעבר לחימה בלב הים. במהלך השבוע, התמקדה השייטת בלחימה במתאר צפוני. 

שבוע המלחמה נבנה בצורה שתאתגר את הלוחמים ותביא אותם לנקודות קצה, הן מבחינה מנטלית ומחשבתית והן מבחינה פיזית. הכוחות תרגלו ירי על מטרות מהאוויר, אירועים רבי נפגעים, אירועי בקרת נזקים ועוד. 

המלחמה הבאה בצפון מהים
בספינות תרגלו עם אירוע רב נפגעים | צילום: דובר צה"ל

התרגיל התמקד בתרומת האש מהים אל החוף, במסגרת השתתפות זרוע הים במאמץ הצה"לי להשמדת מטרות שונות בחוף. ההבנה בצה"ל היא כי זרוע הים פועלת בשילוביות עם כלל הצבא, ומסייעת באמצעים חדשניים ופורצי דרך לפגוע במטרות חיוניות לאויב.

חיל הים מתרגל מוכנות למערכה בצפון
הצצה לשבוע המלחמה | צילום: דובר צה"ל

במהלך האימון שררה תחושת דריכות תמידית, כשחברי המנהלת התקילו את הכוחות עם תרחישים שונים שאותם הם היו צריכים לתפעל. לאחר כל אירוע בוצע "תחקור חם" והופקו ממנו לקחים בזמן אמת. במהלך לחימה ספינות הטילים צפויות לשהות שבועות ארוכים מחוץ לנמל, והקצינים והלוחמים נדרשים להפיק לקחים באופן מהיר וייעיל מאירוע לאירוע.

בכל שנה מעניקים שם של חלל מהשייטת לאימון, במטרה ליצור חיבור של הלוחמים למורשת השייטת ומעניק כבוד לחלל. השנה השם שניתן לאימון הוא "כספי" לזכרו של חלל מהשייטת, רס"ר אברהם כספי, אשר נפל במהלך טביעתה של המשחתת אח"י אילת בשנת 1967 לאחר ששירת עליה כ-17 שנים.