בצל המתיחות: רשת אל-מיאדין הלבנונית דיווחה הלילה (בין חמישי לשישי) כי מטוסי קרב ישראליים תקפו משאית נשק בגבול סוריה-עירק. לפי הדיווח, במקום התקיפה - מעבר אל-בוכמאל - נשמעו פיצוצים. הבוקר דיווח המרכז הסורי לזכויות אדם כי בתקיפה נהרגו שמונה בני אדם, חברי מיליציות פרו-אירניות. לפי הדיווח, ייתכן שמניין ההרוגים יעלה בשל מספר הפצועים הרב שהיה במקום. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי דיווחים מקומיים, התקיפה כוונה לעבר משאית נשק שעשתה את דרכה מעירק לכיוון סוריה, במטרה לחמש כוחות של ארגון חיזבאללה. התקיפה בוצעה בסמוך לבסיס צבאי חדש שבנתה אירן במעבר הגבול בין סוריה לעירק. ארגון אופזיציה סורי דיווח כי מספר פיצוצים נשמעו, ובשמי האיזור נצפו מל"טים טרם התקיפה.

בחודש שעבר דוח מודיעין של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI) חשף כי הבסיס הצבאי של אירן סמוך למעבר הגבול באל-בוכמאל קרוב לסיום. בנוסף, נחשפה מנהרה סודית וגדולה שנחפרה במקום – שככל הנראה תשמש להסתיר אמצעי לחימה מתקדמים שנועדו לסכל מתקפה ישראלית במקום.

המנהרה שחופרת אירן בגבול סוריה-עירק
המנהרה שחופרת אירן בגבול סוריה-עירק | צילום: דוח מודיעין של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI)‎

על פי הדוח, הבנייה של הבסיס התת קרקעי ושל מעבר הגבול תאפשר לאירנים להעביר ציוד, נשק, ולוחמים בקלות מעבר לגבול בין עיראק לסוריה. אירן מנסה במשך שנים להשלים את ה"גשר הקרקעי" שיאפשר לה תנועה חופשית מטהרן ועד ביירות.

המנהרה שחופרת אירן בגבול סוריה-עירק
המנהרה שחופרת אירן בגבול סוריה-עירק | צילום: דוח מודיעין של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI)‎

בנוסף, הדוח מראה את התקדמות בנייתה של מנהרה תת קרקעית גדולה במיוחד בחלק הצפוני של המתחם הצבאי. על פי ההערכות, המנהרה היא ברוחב של עד 5 מטרים ויכולה להכיל משאיות וכלי רכב גדולים במיוחד.