הלחץ מגיע לשיא: בעקבות אישור הקמת ועדת הכנסת ופעולותיה הנמרצות של כחול לבן לתחילת הדיונים על אודות החסינות, ראש הממשלה נתניהו כינס הבוקר (שלישי) את ראשי סיעות הימין ל"דיון חירום" כהגדרתו. אמש הוא הגדיר את הקמת הוועדה "מחטף". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר נודע שכחול לבן תנסה להוביל לכינוס המליאה עד יום חמישי למרות ניסיונות העיכוב של יו"ר הכנסת אדלשטיין. ההצבעה במליאה הכרחית כדי לאשר סופית את הקמת ועדת הכנסת. בשעות הצהריים כבר החלו ראשי הסיעות שתומכות בהקמת הוועדה לשגר לאדלשטיין מכתבים ובו הם דורשים את כינוס המליאה. 

בפגישתם הבוקר החליטו ראשי בלוק הימין כי יפנו לאדלשטיין וידרשו ממנו שלא לכנס את מליאת הכנסת אף שהיועץ המשפטי של הכנסת קבע שזה לא בסמכותו. אם ייעתר אדלשטיין לפנייתם, כחול לבן עשויים לפנות ליועץ המשפטי. 

במכתב ששיגרו לאדלשטיין כונו הפעולות האחרונות בכנסת "שורת מהלכים חסרי תקדים", ונטען כי הם "רומסים ברגל גסה את כללי הפעולה התקינים בתקופת פגרת בחירות". עוד נכתב כי יש למנוע את כינוס המליאה "על מנת למנוע את הפיכת הכנסת לקרקס תוך ניצולה למטרות פוליטיות ולטובת תעמולת בחירות". על המכתב חתמו השרים ליצמן, דרעי, סמוטריץ', בנט, לוין ופרץ. 

אתמול התקיים דיון בוועדה המסדרת של הכנסת ובמהלכו אושרה הקמת הוועדה שתדון בחסינות. חברי הליכוד נטשו את הדיון ולאחר מכן וגם הורחק חבר הכנסת זוהר מהדיון וחזר אליו לאחר זמן קצר. "אתם תהיו חתומים על הפיכת הבית הזה לכלי ניגוח פוליטי", הטיח חבר הכנסת4 זוהר ביו"ר הוועדה, ח"כ ניסנקורן.

חבר הכנסת המשיך לתקוף את יו"ר הוועדה וטען שלא ניתן לקיים את הדיון: "כפי שאמרתי איך ניתן לשנות את נהלי פגרת הבחירות תוך כדי פגרת בחירות? איך אפשר לאשר את הדיון שקיים זכות וטו ליו"ר הכנסת שאתם מנסים לעקר אותו? איך אפשר לקיים את הדיון היום כשאנחנו שומעים שהוא לא אישר את הדיון?".

ניסנקורן מצידו תקף את הניסיון לעכב את הדיון. "אני מצפה שחברי הכנסת לא ינסו לעכב את הדיונים, לא ינסו לחבל בדיונים ההוגנים בנושא החסינות", אמר. "אני מצפה שזה מה שיהיה ושנדון בצורה יעילה".