ראש הממשלה בנימין נתניהו הטיל את האחריות לטיפול באוכלוסייה המבוגרת בישראל על שר הביטחון, נפתלי בנט, באמצעות משרד הביטחון וצה"ל. בדיון שנערך אתמול (שני) בעניין המאבק בקורונה הוחלט כי משרד הביטחון יגבש תכנית לאומית בנושא, והיא תוצג לאישור השר בימים הקרובים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התוכנית של משרד הביטחון אמורה לתת מענה לצרכי האוכלוסייה המבוגרת, בהם הזנה, צרכים רפואיים, שהות ממושכת בבידוד והן פתרון לאוכלוסיה הערירית. אמש, בדיון בהשתתפות מפקד פיקוד העורף, סגן הרמטכ"ל ועוזר שר הביטחון להתגוננות, סוכם כבר על כיוון הפעולה הראשוני: צה"ל יפעל מול הרשויות המקומיות למיפוי אוכלוסיית הקשישים וצרכיהם השונים, יגביר את ההסברה לציבור ויתגבר את המוקדים הלוגיסטיים בנקודות השונות. 

"צה"ל ומשרד הביטחון לוקחים אחריות לשמור ולהגן על האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל. אנחנו יוצאים למבצע 'משמרות זהב'", אמר שר הביטחון, נפתלי בנט. "נגיף הקורונה פוגע בצורה הרבה יותר חריפה באוכלוסייה המבוגרת מאשר בצעירה ולכן, בלב התכנית הלאומית - לשמור על האוכלוסיה המבוגרת ועל אוכלוסיית הסיכון. לצורך זה, פיקוד העורף, צה"ל ומערכת הביטחון נרתמים במלואם כדי לבצע את המשימה, ואנחנו נעמוד בזה".

הבוקר פורסם כי צה"ל יצטרף לארגונים וחברות לאריזה של חבילות מזון ומוצרים בסיסיים לקשישים נזקקים ברחבי הארץ.