לאחר שצה"ל הרס הבוקר (חמישי) את בתיהם של שניים מהמחבלים שעמדו מאחורי הפיגוע במעין דולב, במהלכו נרצחה רנה שנרב ז"ל, סיפר אביה של רנה, הרב איתן שנרב, על תחושותיו. "אנחנו שמחים שמתחילה הרתעה רצינית וברור לנו שזה ימנע פיגועים עתידיים", אמר. "השר בנט התקשר אלי הבוקר ועדכן אותי על הריסת בתיהם של שניים מהמחבלים. אנחנו מחכים שיהרסו את בתיהם של כל המחבלים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו רואים שהמשפחות של המחבלים שמחות ולכן הצעדים האלה ימנעו פיגועים בעתיד", הדגיש הרב שנרב. "חשוב להדגיש שמדובר רק בבתי שני מחבלים מתוך חולייה ענקית של לפחות חמישה רוצחים. יש עוד דרך ארוכה לעבור עד שיהרסו את הבתים של כולם. בימים האחרונים נודע לנו שכמעט כל המחבלים עבדו כרואי חשבון בארגוני זכויות אדם שזוכים למימון אירופאי. זה לא יאומן. יש הוכחות מוחלטות, זה לא מוטל בספק".

רינה שנרב ז
רנה שנרב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

לדברי הרב שנרב, הוא איננו חש הקלה או נחמה: "את הבת שלנו זה לא יחזיר אבל זה נותן לנו שמחה להבין שיש התרעה ושזו הרתעה נכונה וטובה. רנה נרצחה, איבדנו אותה. אנחנו חושבים עליה כל יום וכל רגע. יש לנו שליחות שזה לא יקרה יותר, שלא עוד ילדה תירצח. זה לא נותן נחמה ואנחנו לא מחפשים הקלה, אבל חשוב שעם ישראל יהיה חזק ולא ייתן לדברים כאלה לקרות".

מפקד החטיבה המרחבית "בנימין", אלוף-משנה יהונתן שטינברג, מסר לאחר הריסת בתי המחבלים: "חיילי ולוחמי חטיבת בנימין העבירו הלילה מסר חד וברור - ידע כל מחבל שבכוונתו לבצע פיגוע כי ביתו ייהרס ויבוצע אחריו מעקב שוטף על מנת שלא ייבנה מחדש. נמשיך לעשות כל שיידרש על מנת להבטיח את ביטחון האזרחים בגזרה, ולא נאפשר לטרור לפגוש את תושבי מדינת ישראל".  

במהלך הלילה הרסו לוחמי צה"ל את בתיהם של המחבלים וואליד חנאתשה ויזן מגאמס בעיר רמאללה ובכפר ביר זית שבמרחב החטיבה המרחבית בנימין. מחבלים אלה ביצעו ביחד עם חברי חוליה נוספים את הפיגוע במעיין דני, סמוך ליישוב דולב, ב-23 באוגוסט 2019 - שבו נרצחה רנה שנרב ז"ל ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב.

בצה"ל הדגישו כי הריסת הבתים בוצעה לאחר שנדחו עתירות שהגישו משפחות המחבלים לבג"ץ נגד מימוש צו ההחרמה וההריסה, כמו גם בקשתן לקיים דיון נוסף. במהלך הפעילויות התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות עשרות פלסטינים שהבעירו צמיגים ויידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר לוחמי צה"ל, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

לביתו של המחבל קסאם שיבלי, שהיה שותף לביצוע הפיגוע, הוצא צו החרמה והריסה. כנגד הצו הגישה משפחת המחבל עתירה לבג"ץ, שצפוי לדון בה ב-16 במרץ.

שר הביטחון, נפתלי בנט, שוחח עם הוריה של רנה שנרב ז"ל לאחר הריסת הבתים. "באנו חשבון עם המחבלים המתועבים", אמר בנט. "אנחנו חייבים לגבות מחיר כבד מכל מי שמרים ידו על אזרח ישראלי, ולא נפסיק לרדוף אחרי מי שרוצה ברעתנו. מי שפוגע בנו, נכאיב לו בחזרה. דם יהודי אינו הפקר".