תקרית חמורה נרשמה היום (שישי) בכפר קדום שבשומרון במהלך פיזור הפגנת מחאה במקום. בתיעוד מהאירוע נראה דחפור של צה"ל גורר כמה סלעים גדולים שהציבו המפגינים לאורך כמה מאות מטרים ונע במהירות לכיוונם, עד שהוא כמעט ופוגע בילד פלסטיני שנמנה על מפירי הסדר.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך הפרת הסדר השליכו המפגינים הפלסטינים אבנים לעבר כלי רכב צבאי, כשהוא במקביל נע במהירות לכיוונם. בשלב מסוים דרדר אותו דחפור במהירות סלעים לעבר המפגינים ואחד מילדי הכפר כמעט ונמחץ תחת אחד הסלעים.
 
כפר קדום שבשומרון הוא יישוב שבו יש הפגנות כמעט מדי שבוע, ופינויים נעשית באופן קבוע על ידי כוחות צה"ל. בקדום מדווחים על פציעתו של עיתונאי פלסטיני מפגיעת אחד הסלעים.
 
מצה"ל נמסר בתגובה: "היום בשעות הצהריים התנהלה הפרת סדר בהשתתפות כ-70 פלסטינים בכפר קדום, במהלכה הובערו צמיגים ויודו אבנים לעבר כוחות צה"ל שנכחו בנקודה.
 
"הכוחות שפעלו לפזר את הפרת הסדר כמידי יום שישי זיהו חסם אבנים שהונח בכניסה לכפר במטרה למנוע מהכוחות להגיע לנקודה וכדי לאפשר את הפרת הסדר ביישוב הסמוך. במטרה לפנות את האבנים מהציר נעשה שימוש בכלי הנדסי. במהלך הפינוי התבצע יידוי אבנים מאסיבי. 
 
"הסרטון מצולם בשיפוע חד ומואץ על ידי עריכה במהירות גדולה ממהירותו המקורית. הכלי היה מיועד להעביר את חסם האבנים לתוך הכפר ובעקבות יידוי האבנים לעברו הוחלט על ידי המפקדים להחזיר את הכלי ההנדסי לאחור. כתוצאה משינוי כיוון הכלי, האבנים שהרכיבו את החסם הוסטו לעבר מפרי הסדר".