5 ימים אחרי הסערה הגדולה שהביאה להצפה בבסיס בדרום הארץ ולנזק משמעותי לכמה מטוסים, הודיע חיל האוויר כי בסיס חצור חזר היום (שני) לפעילות מלאה. בעקבות הגשמים העזים שירדו ביום חמישי האחרון עלה הנחל הסמוך לבסיס על גדותיו ופגעו במטוסי הקרב, הנזק מוערך במיליונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הגשמים שירדו בסוף השבוע הביאו לכך שהנחל הסמוך לבסיס בדרום הארץ על גדותיו ושטף את המסלולים והדתק"ים (דירים תת קרקעיים שבהם מאחסנים את המטוסים). המים פגעו במספר מטוסי קרב והובילו לנזק של מאות מיליוני שקלים.

המטוס שנפגע מהצפה

"הוצאנו חלק מהמטוסים מהמקומות המועדים. עד לשעה 5 בבוקר הכול היה יבש, ואז פרצו המים בזרימה חזקה - כ-50 אלף קוב שהפילו גם גדרות בטון" אמר גורם בחיל האוויר. "שמונה מטוסים נפגעו, זו הייתה טעות לא לפנות אותם. נלמד את הלקחים".

בסיס חיל-האוויר ״חצור״ חזר היום (ב׳), לפעילות מבצע (צילום: דובר צה"ל)
בסיס חיל-האוויר ״חצור״ חזר היום (ב׳), לפעילות מבצעית ואימונים | צילום: דובר צה"ל

הגורם הצבאי הוסיף: "אנחנו לא מזלזלים בנזק אבל זה לא כמו בפרסומים. אני לא יודע לאמוד אותו כספית. כל המטוסים יחזרו לטוס בסוף".

עוד ציין הגורם כי "נמנעה פגיעה בחיי אדם. נשלים את הטיפול התשתיתי בבסיס כדי למנוע אירועים כאלו בעתיד. הבסיס קלט טייסות משדה דב שנסגר, ויש בו עבודות תשתית נרחבות. הפגיעות לא השביתו את המטוסים, הם יחזרו לטוס, אבל ייקח זמן להשמיש אותם".