גורם ביטחוני מסר אמש (חמישי) כי חמאס העביר מסרים לישראל, לפיהם הארגון החליט להפסיק באופן חד צדדי את שיגור הבלונים והירי הרקטי לעבר ישראל. המסר מחמאס הגיע יממה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו העביר מסר מאיים לארגון, במהלך ריאיון טלוויזיוני, ואמר: "אנחנו מכינים לארגון את הפתעת חייו". 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הגורם הביטחוני הוסיף כי ככל שיישמר השקט, ישראל תרחיב בחזרה את מרחב הדיג ל-15 מייל ותחזיר את 500 היתרי המסחר שצומצמו. "אנו סקפטיים, אך ייעשה ניסיון להחזיר את היציבות לעוטף עזה. המעשים בשטח הם שיקבעו", אמר הגורם.

הרמטכ
"נעצים את הקטלניות בהיקף ובדיוק" | צילום: דובר צה"ל , באדיבות גרעיני החיילים

על רקע המסרים, מוקדם יותר פרסם צה"ל את התוכנית הרב-שנתית "תנופה", שתיושם בחמש השנים הקרובות. במרכז התוכנית - הכרעה מהירה של האויב תוך ימים ספורים באמצעות גיבוש תפיסת הפעלה חדשה, רכש אמצעים מתקדמים ופיתוח יכולות הגנתיות והתקפיות חדשות. הרמטכ"ל אביב כוכבי: "נעצים את הקטלניות בהיקף ובדיוק, האיומים לא מחכים לנו".

במהלך שעות הבוקר אתמול, בלון נפץ ששוגר מרצועת עזה לשטח ישראל התפוצץ מעל בית ספר בשדרות. התלמידים הוכנסו למרחבים המוגנים, ללא נפגעים באירוע. בשל הבהלה, הצוות החינוכי פינה את הילדים למקלטים.

תיעוד: בלון נפץ בשדרות
תיעוד: בלון נפץ בשדרות | צילום: שירה מיארה

שירה מיארה, אחת מתלמידות בית הספר, הספיקה לתעד מחלון ביתה את צרור בלוני הנפץ. בשיחה עם החדשות 12 היא סיפרה על שגרת החיים המורכבת שעמה נאלצים להתמודד מדי יום תושבי הדרום: "זה גורם לטראומות אצל כולנו".

"אנחנו חיים תחת טרור שהולך ומתפתח ופוגע בכולנו", הוסיפה שירה. "חווים בומים כל מספר דקות מסיבות שונת, פיצוצי בלונים והדי קול שלא מפסיקים. זה הפך לשגרת יום-יום"