טיל הנ"ט פגע ברכב הישראלי - הנהג ניצל בנס: במקביל למטח הרקטות הכבד לאזור ירושלים, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי שיגרה אתמול (שני) טיל נ"ט לעבר רכב אזרחי בעוטף עזה. בצה"ל אישרו את הפרטים ואמרו כי בוצע ירי נ"ט מצפון רצועת עזה לעבר רכב אזרחי בצפון העוטף. כתוצאה מהירי נפצע אזרח ששהה ברכב באורח קל ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. מצה"ל נמסר כי "יש להישמע להנחיות שיימסרו על ידי צה"ל ככל שיידרש ולהימנע מלהיכנס לצירים ואזורים אסורים".

חובשי מד"א שלמה מימון ופאול גרוס שפינו את הפצוע סיפרו: "חברנו עם הפצוע בסמוך למקום האירוע כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפציעות קלות בפנים ובגפיים מרסיסי זכוכית שהתנפצה. תוך כדי הטיפול הרפואי והפינוי לבית החולים נשמעו מספר אזעקות נוספות. מיגנו את הפצוע בקסדה ושכפ"ץ כדי להגן עליו ובכל פעם שהיה צריך עצרנו בצד הדרך ונשכבנו בסמוך לאמבולנס במקום בטוח".

עם פקיעת האולטימטום של חמאס, כמה דקות לאחר השעה 18:00, הופעלה אתמול אזעקה בירושלים, בית שמש ויישובי הסביבה. רקטה שנורתה מרצועת עזה פגעה בבית ביישוב בהרי יהודה. חמאס נטל את האחריות לירי, שנמשך לאחר מכן גם לעבר יישובי הדרום. אירועי יום ירושלים שהופסקו זמנית חודשו לאחר הערכת מצב של המשטרה. בפיקוד העורף שינו את הנחיות השגרה עד למרחב של 40 ק"מ מהרצועה, הלימודים בערים וביישובים אלה לא יתקיימו היום.

6 רקטות נורו למרחב ירושלים ובית שמש. חלקן יורטו וחלקן נפלו בשטחים פתוחים. לפי שעה, אין דיווחים על נפגעים. אזעקות הופעלו בכל מרחב ירושלים - ונשמעו היטב גם במשכן הכנסת, שם נערך באותה השעה דיון מיוחד לרגל יום הניצחון על גרמניה הנאצית. הח"כים ששהו באותה העת במליאה פונו למרחב המוגן.